tänään luxembourgin koneeseen ja "talousnero" alkaa taas jakamaan vastiiketonta eu:n kehittämisrahaa aateveljilleen..... siinä työssä ei kait voi epäonnistua!?!?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sauli oli silminähden helpottunut, kun pääsi pois täältä ummehtuneesta tuppukylästäitä ja saa jatkossakin tehdä sitä mitä lystää.
Minä en ainakaan näe mitään syytä miksi huippukoulutettu ja -osaava poikamies pilaisi elämänsä viimeiset parhaat vuodet näivettymällä Mäntyniemessä täyspäiväkättelijänä,
kun nyt voi tehdä sitä mitä lystää ja pitää hauskaakin juuri niin kuin huvittaa ilman että joka puskassa sojottaa Seiskan teleobjektiivi. .
ei miehen motivaatio ollutkaan koskaan paikallaan, hyvä ettei valittu miestä "kärsimään" mäntyniemeen. tämä tilanne on paras suomelle ja suomalaisille!
Sauli Niinistö ei ole poikamies. Hän on leski. Enkä nyt usko hänen Luxemburgiin hävineen. Tästä miehestä me kuulemme vielä. Suomalainen vasemmisto vilkuileekin hänen suuntaansa sydän kylmänä: edes heidän raskain kalustonsa ei pystynyt hänen kilpeään naarmuttamaan. Vasemmisto joutui uhraamaan omiaan raapiakseen epätoivolla kasaan vaadittavat prosentin kymmenykset. Tästä koitui vasemmistolle raskas poliittinen painolasti, voi olla ettei se siitä enää ennen seuraavia vaaleja toivukaan.
KUIN ESKOLLE........MUTTA SAULI-KIIMA SENKUN JATKUU...KUTEN TUUMIN:KEVÄTTÄ PUKKAA KUN KIIMAT ALKAA :)