On sanottu, että Israel on tosiasiallisesti USA:n sotilastukikohta. Väitteelle on äärimmäisen vaikea esittää vastaväitteitä, vai mitä luulet....
-- eletäänkö Israelissa myymällä kibbutseissa (=sikäläinen kolhoosi) kasvatettua Jaffaa?
-- vaiko eletäänkö sittenkin todennäköisemmin n. 15 mrd dollarin vuotuisesta USA-sotilasavusta?
Mutta, asiaan.
USA tarvitsee israelilaissotilasta ennenmuuta siksi, että
1) hän muistuttaa erehdyttävästi ARABIA.
2) puhuu samaa kieltä
3) eikä juuri muuta työtä ole kuin ARMEIJJA.
No, tämän on USA käyttänyt nokkelasti hyväkseen. Kuten tiedämme, on Israelin tiedustelupalvelu MOSSAD arabimaissa erittäin tunnettu. Tehokkuudestaan.
Tämä tarkoittaa sitä, että lähes jokainen arabimaa on kyllästymispisteeseen asti ujutettu näitä mossadin SIVIILIPUKUISIA, usein rääsyihin pukeutuneita urkkijoita.
Mutta ei niin rääsyinen, etteikö taskusta löytyisi amerikkalaista huipputekniikkaa, satelliittinavigaattoreita ja paikantimia.
Näitä urkkijoita käyttäen Israelin sotakone, USA-bulvaani siis, millimetrin tarkasti näyttää löytävän "vastemmielisen" palestiinalaisjohtajan, joka sitten "törmää" israelilaishelikopterista ammuttuun ohjukseen.
Nuo rääsyiset urkkijat, arabiväestön seassa, ovat se osumatarkkuuden perusta. Mutta luonnollisesti myös muun myyräntyön, kuten väkivaltaisuuksien ja sekasorron luomisen ja lietsomisen perusta.
Saudi-Arabia on malliesimerkki siitä, kuinka tämä "inhottava" USA-alisteinen DIKTATUURI on urkkijoilla kyllästetty. Kaikkien ei tarvitse nyt olla israelilaisia, vaan arabikin käy, kunhan on lojaali diktatuurin kannattaja. Kukapa ei olisi, kuin vaihtoehtona on -- ei julkinen kuoliaaksi kivitys -- vaan salaperäinen katoaminen, eikö totta.
Tiesitkö, miks USA erityisesti tarvitsee
3
257
Vastaukset
- Koska
Yhdysvalloissa on todella iso, rikas ja vaikutusvaltainen joukko juutalaisia, jotka haluavat tukea Israelia. Juutalaisia on enemmän Jenkeissä, kuin Israelissa konsanaan.
- rahoitustakin, näiltä
amerikan juutalaisilta.
Mutta tärkein sotilaallinen tavoite on ARABI-öljyn hallinnointi.
Sitä välinearvoa juutalaiset palvelevat, ja apua sitä vastaan saavat.
Niin, ja ei RIITÄ, että ÖLJY ainoastaan lähtisi. Siinä viedään MYÖS arabien ÖLJYTULOT !
- mielikuvitus...
Olet lukenut liikaa agenttitarinoita ja katsonut James Bond-elokuvia! Täyttä puppua taloudesta ja Jaffa-appelssiineista. Talous perustuu aivan muihin kuin kibbutseihin. Ota selvää ja mene itse katsomaan paikanpäälle. Älä kuitenkaan eksy palestiinalais-alueille - sinut voidaan tappaa tanskalaisena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362161Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642002Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363871663Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73895
- 27889