Beta-uros Eero Heinäluoma ärisee joutavanpäiväisiä hallituslaumassa ja pyrkii vaikuttamaan alfa-uros Matti Vanhasen tekemisiin.
Alfa-naaras Halosen määräämässä tehtävässä ja käskemänä beta-uros Heinäluoma luuli saaneensa jonkin erityisaseman hallituksessa.
Turkkiaan pörhistellen ja hampaitaan näytellen beta-uros on ärhennellyt lauman sisällä ja etenkin hallitusjoen toisella puolella olevalle Juvenile-lauman jäsenille.
Beta-uros Heinäluoman on toteltava nöyrästi Alfa-uros Vanhasta tai saa lähteä laumasta. Alfa-uros kulkee aina johtajana ja määrää mitä milloinkin tehdään.
Beta-uros Heinäluoma ulos hallituksesta!
ei tarvita
1
232
Vastaukset
- Susi Pullinen
Luonnon laki: susi on aina susi.
Laajemminkin ajatellen: Kepu oli susi jo syntyessään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779