Mitä valkokaulusköyhille tänään

Matti

torstaina kuuluu. Hetken huuma joka kesti kaksi viikkoa tuli ja meni viime sunnuntai-iltana. Joko on tullut ajatuksiin että oli sittenkin hyvä vaalitulos pres.vaaleissa. Keskipalkkaiset duunaritkin tajusivat etteivät ole niin rikkaita että äänestäisivät Niinistöä pienipalkkaisista ja työttömistä puhumattakaan. Mutta mitä teki valkokaulusköyhälistömme; äänesti Niinistöä. Ilmeisesti huuma on jo vaihtunut taas arkiseksi puurtamisesksi ja säästämiseksi että voi sitten taas joskus näyttätyä varakkaiden joukossa jossain Studio 51:llä.

5

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kauluspaitamies

      Ja vieläkin olet kateellinen laita sinäkin kauluspaita vaan päälle ja olet meikäläisiä heh

    • dille todellakin

      et joku Tarja Halonen pitäs meijän duunareiden puolia. Sehän se on pahin duunarin vihollinen. Hyysää vaan kaiken maailman homoja laitapuolen kulkijoita ja muita yhteiskunnan elättejä, jotka me joudutaan sitten omasta palkkapussista elättämään. Herää pahvi vai ookko sääkin näitä "mulla on oikeus kieltäytyä tarjotusta työstä" -tyyppejä.

      • niinku ite....................

        Halosen aikaansannoksia on monen "laitakulkijan" mahdollisuus tehdä työtä ja siten osallistua tämän yhteiskunnan meenoon.


      • Halonen
        niinku ite.................... kirjoitti:

        Halosen aikaansannoksia on monen "laitakulkijan" mahdollisuus tehdä työtä ja siten osallistua tämän yhteiskunnan meenoon.

        on tän taikatempun sitten tehny. Onko jakanu omia rahojaan vai käyny mahollisesti naapurin kukkarolla. Halone ei oo tehny päivääkään rehellistä työtä saati työllistänyt muuta kuin virkaihmisiä, se mitään tiedä työntekemisestä saati työllistämisestä.


    • työläinen t:llä

      Olisin ollut valmis ottamaan vastuuta ja kannatin Niinistöä presidentiksi. Olisi saatu Suomi nousuun. Van toisin kävi. Nyt saan työläisenä nauttia ylisuurista eduista, joita SAK:n toverit ovat meille neuvotelleet. Pian loppuu tämäkin lysti, kun ei kauan ole jaettavaa. Niinistöllä olisi ollut järki päässä. Nyt täytyy vain tyytyä ämmien kotkotuksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3908
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      353
      3027
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      13
      1937
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1665
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1109
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      964
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      821
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      69
      793
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    Aihe