Esitämpä erikoisen ehdotuksen, erikoisen siis tälle palstalle!
Jokainen nainen luetelkoon niin paljon hyviä asioita suomalaisesta miehestä kuin keksii. Ei niitä ikuisia haukkumislistoja, vaan hyviä puolia pelkästään!
Ja miehet voivat tehdä samoin naisten kohdalla!
Kyllä kai me tähän pystymme?
Jokainen nainen luetelkoon niin paljon hyviä asioita suomalaisesta miehestä kuin keksii. Ei niitä ikuisia haukkumislistoja, vaan hyviä puolia pelkästään!
Ja miehet voivat tehdä samoin naisten kohdalla!
Kyllä kai me tähän pystymme?
Vastaukset 7
Vanhimmat
1) miehet huolehtii mukavasti rakkaimmistaan
2) hyviä kuuntelijoita (ainakin kokemuksieni mukaan)
Äärifeministeissä ei ole HEVON VITUN HYVÄÄ.
Piste.
Hyvä puoli suomalaisessa miehessä on se että se on hiljainen, ei tarvitse kuunnella miehistä jonninjoutavaa paskanpuhumista kovin paljon. Ja myös se, että tekee kotityöt, niin voi itse keskittyä kiinnostavampiin asioihin.
on sisällä päin. Suomalaisilla miehillä on suora luonne. Jonkinlaista sisäistä tyylikkyyttä ja rehellisyyttä löytyy - miksei hyvää ulkonäköäkin suomalaismiehissä yleisesti ottain, mutta se on makuasia eikä tässä eroja paljoa ole.
Koskiko tämä vaatimus ainoastaan naisia?
Tässä pari hyvää puolta:
-Oikeat herrasmiehet ovat hurmaavia käytöksellään
-Arvostan naisia kunnioittavaa miestä
-Mies, joka ottaa naiset huomioon ja kohtelee heitä tasavertaisesti, on mielestäni tunnustuksen ansainnut
Ihan mukavia ja oman arvonsa tuntevia sekä huumorintajuisia.
Se että ne haisee hielle on parempi kuin haista paskalle.
Se on ainoa positiivinen suomalaisessa miehessä.