En voi käsittää miksi pitää yrittää saada väkisin sota aikaiseksi!!!!
Eikö olisi helppoa pyytään nyt anteeksi ja ruveta myöhemmin kohun laannuttua miettimään yhdessä muslimien kanssa mitä tasa-arvo ja sananvapaus yms yms tarkoittavat...
Nyt olemme menossa siihen että kohta saa lukea uutisista ikävät uutiset jossa ihmisiä on taas kuollut roppakaupalla terrori iskuissa!!!
Erityisesti harmittaa viattomat tanskalais lapset ja myös muslimien lapset jotka kärsivät vanhempiensa riidoista ja jotka lapsesta asti oppivat väärän roolimallin miten asioita hoidellaan...
Ennen kaikkea anteeksipyyntö olisi nyt elinarvoisen tärkeä sen jokainen osaa tehdä luonnostaan ilman muslimien tappouhkauksia!!!!
Olipa ne kuvat kuinka lieviä tai pahoja tahansa niin mielenosoitus pitää pysyä normaalilla tasolla ilman hajottamista väkivaltaa yms!!!!
Tästä opimme kuinka tärkeää on tutustua eri kulttuureihin ja ystävystyä kaikkien kanssa kun muslimeja tulee suomeen he huomaavat heti kuinka erilaista täällä on ja ehkäpä ajan kanssa totutaan yhteisiin lakeihin ja sääntöihin ilman rähinöintiä terrori iskuja yms!!!!!!
ANTEEKSIPYYNTÖ...
13
579
Vastaukset
- Hoh hoijjaa
sanoo koraani.
Yritä nyt siinä sitten miellyttää muslimia...
Joku raja nöyritelyynkin pitää löytyä. - näköjään
Ylenkatsominen muslimimaita kohtaan on ollut muotia jo muutaman vuoden.
Luulisi että poliittiset päättäjät olisivat olleet sen verran valveutuneita muiden maiden kulttuureista että olisivat toimineet hienotunteisemmin. Tanskan pääministeri ylenkatsoi yhdentoista suurlähettilään tapaamisen ja saa tehdä tosissaan nyt töitä rauhan eteen.
Katkeruus vain kasvaa ja ruutitynnyrin räjähtämiseen ei tarvita kovin suurta kipinää.- haloo!!!!
Kyllä ei länsimaat ole mitenkään vastuussa siitä, jos Iranissa 17-vuotias lapsi hirtetään, kun tämä puolustautui raiskaajia vastaan. Tuollainen julmuus on muslimimaissa ihan jokapäiväistä ja se on faktaa.
Kyllä asiat on voitava sanoa ääneen ja julmuuksia pitää myös tuomita niin sanoin kuin kuvinkin.
Ja jos on muslimimaissa katkeruutta niin aivan itse ovat sen aiheuttaneet. Ei ole rauhan tekeminen sitä, että me täällä hiljaa hyväksytään kaikenmaailman julmuudet.
On aivan oikein halveksia lapsenmurhaajanaisenalistajamuslimeita. Ainoa mikä auttaisi asiaan on se, että muslimit itse valveutuisivat ja tekisivät asialle jotain. Sen sijaan näyttäisivät kuitenkin olevan laajana rintamana tukemassa väärintekijöitä ja mielipuolihulluja. - voi osaltaan vaikuttaa
haloo!!!! kirjoitti:
Kyllä ei länsimaat ole mitenkään vastuussa siitä, jos Iranissa 17-vuotias lapsi hirtetään, kun tämä puolustautui raiskaajia vastaan. Tuollainen julmuus on muslimimaissa ihan jokapäiväistä ja se on faktaa.
Kyllä asiat on voitava sanoa ääneen ja julmuuksia pitää myös tuomita niin sanoin kuin kuvinkin.
Ja jos on muslimimaissa katkeruutta niin aivan itse ovat sen aiheuttaneet. Ei ole rauhan tekeminen sitä, että me täällä hiljaa hyväksytään kaikenmaailman julmuudet.
On aivan oikein halveksia lapsenmurhaajanaisenalistajamuslimeita. Ainoa mikä auttaisi asiaan on se, että muslimit itse valveutuisivat ja tekisivät asialle jotain. Sen sijaan näyttäisivät kuitenkin olevan laajana rintamana tukemassa väärintekijöitä ja mielipuolihulluja.Aika ristiriitaista. Se lapsi myös on muslimi. Varmasti naisen asema on toisenlainen arabimaissa. Tämä tanskalainen keino ei kuitenkaan sitä paranna. Usassa on vasta viimme vuonna alettu kieltää kehitysvammaisten rikollisten telotus. Ei yhtään kummempi juttu. Maailma on saastetta täynnä eikä se parane niitä lisää lietsomalla.
- vika muslimeissa
Kyllä uskontoja on voitava arvostella, etenkin jos sen nimissä tehdään kaikkia julmuuksia, mitä muslimit tekevät. Asia pitää voida ilmaista niin sanoin kuin kuvinkin.
Ei totuuden puhumista tarvitse pyytää anteeksi. Muslimien pitäisi mennä itseensä ja katsoa omia tekojaan. Olemme tosi heikoilla, jos emme voi arvostella ja arvioida joitakin tekoja vain siksi, että ne ovat niin pyhiä, ettei niistä saa tehdä kuvaa. Sen vuoksihan esim. Iranissa voidaan tehdä aivan käsittämättömiä julmuuksia. Ne kun tehdään allahin nimessä, eikä niitä siksi sovi kyseenalaistaa.
Muslimit voisivat itse osoittaa edes hitusen sivistystä ja itsekunnioitusta kohauttamalla olkaansa jonkun sanomalehden kuville. Reagoinnillaan he ovat osoittaneet vain sen, että piirrokset ovat olleet aivan täyttä totta. - Kumarru
Ei länsimaisilla ole tässä asiassa mitään tarvetaa kumarrella ja pyydellä anteeksi.
Meillä(EU)on ajettu ja taisteltu oikeudet tälle mallilleen ja ne ovat voimassa olevia myös sananavapaudenkin osalta,mistä tässä konfliktissa on kysymys.
On meidänkin kestettävä heidän pilkkaa ilman heille esittämällä tappouhkauksia. Muslimit kutsuvat meitä vääräuskoisiksi ja se olisi peruste mellakoinnille muslimeja vastaan jo pelkästään,jos asioita laitettaisiin samanlaiseen arvojärjestykseen kuin mitä muslimit tekee omastaan.
Muslimit ovat heikkoitsetunteisia,ajastaan jäljessä olevia ikivanhoihin koraanioppeihin jumituneita sokeita barbaareja.- käyttämättä
Niinpä se taitaa mennä että vain ne jotka kuuluvat äärijärjestöihin "räjähtelevät, ne maltilliset taas vaikuttavat Tanskalaisiin ja Norjalaisiin tuotteisiin. Länsimaista keinoa käyttäen, talousboikottia.
Tiukanpaikan tullen öljyn hinta nostetaan sanansaasteen mukana huippuunsa, tai muuten estetään myyntiä länsimaihin.
- Jippadaidaa
Tällä hetkellä kysymys ei ole siitä kuka pyytää keltäkin mitäkin anteeksi. Ongelma on siinä alammeko uhkailun edessä islamilaistaa länsimaisten demokratioidemme lakeja.
Sananvapaus on yksi länsimaisen demokratian peruspilareita. Mikäli hyväksymme ajatuksen, jonka mukaan islamilainen sharia on globaali lakijärjestelmä, olemme luopuneet omasta lainsäädännöstämme.
Nyt vellovassa sarjakuvakohussa on kyseessä kaikkein vakavimmasta mahdollisesta hyökkäyksestä demokratian ytimeen. Esitettyihin vaatimuksiin ei millään voida taipua edes vertauskuvallisesti.
On hyväksyttävää, että Tanskan poliittinen johto pahoittelee kuvien synnyttämää mielipahaa. Anteeksipyynnön esittäminen ei ole hyväksyttävää mikäli haluamme välttää spontaanin itsesensuurin.
Julkaisupolitiikan muuttaminen lainsäädännöllä on täysin mahdotonta mikäli haluamme elää demokratiassa.
Jippadaidaa
Suomalainen
Demokraatti
Sosiaalidemokraatti- Gabriel
Tanskan hallituksen ei tarvitse pyytää anteeksi riippumattoman median tekemiä mokia.
Miksi ihmeessä se Rasmussen on siellä selittelymatkalla Lähi-Idässä?
Kuvat julkaissut sanomalehti on jo pyytänyt anteeksi, mutta se ei näköjään riitä näille muslimeille!
Eikö ne muslimit tajua, että länsimaissa hallitus ei ole vastuussa median julkaisuista?
Uhkailuillaan muslimit tekevät pahan virheen. - takia
Gabriel kirjoitti:
Tanskan hallituksen ei tarvitse pyytää anteeksi riippumattoman median tekemiä mokia.
Miksi ihmeessä se Rasmussen on siellä selittelymatkalla Lähi-Idässä?
Kuvat julkaissut sanomalehti on jo pyytänyt anteeksi, mutta se ei näköjään riitä näille muslimeille!
Eikö ne muslimit tajua, että länsimaissa hallitus ei ole vastuussa median julkaisuista?
Uhkailuillaan muslimit tekevät pahan virheen.Rasmussen on Arlan asialla, höpsö.
- kysyn???
tai pääministeri täytyy pyytää anteeksi?
Miten he ovat edesauttaneet tai olisivat estäneet jollain ennakkosensuurikomissiolla kuvien ilmestymisen?
Yhtä loogisesti voidaan vaatia nimismiehiltä julkista anteeksipyyntöä, koska ovat myöntäneet kiinijääneelle rattijuopolle ajokortin 15 vuotta sitten.
Pitäisikö pääministeri Vanhanen julkisesti pyytää anteeksi SUOMI24:n keskustelujen muslimivastaisia kirjoituksia ja luvata ettei sitä tapahdu enää koskaan?- Gabriel
"Pitäisikö pääministeri Vanhanen julkisesti pyytää anteeksi SUOMI24:n keskustelujen muslimivastaisia kirjoituksia ja luvata ettei sitä tapahdu enää koskaan?"
Tuohon tässä vielä mennään, jos emme tee selväksi muslimeille, että meillä media on hallituksesta riippumaton ja vapaa .
- _o/
Jos joltain pitää tässä pyytää anteeksi pitää pyytää anteeksi eurooppalaisita ihmisiltä, jotka ovat joutuneet sietämään tämän uskonnon terroria jo liian pitkään. Eikö nyt olisi aika lopettaa hyssyttely ja pistää tämä porukka pihalle täältä.
Ko uskontohan täyttää kansainvälisen rikollisjärjestön tunnusmerkit.
Kiristys, uhkailu, murhat, huumekauppa ...
Kun mukaan on vielä sotkettu Kansanryhmien kiihottaminen, Politiikka ja jopa armeijat ollaan aika syvällä suossa.
Mitä myöhempään ratkaisua joudutaan odottamaan sitä enemmän eurooppalaiset joutuvat kärsimään
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3511417- 639810
- 1445559
- 1443784
- 753740
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi373635- 403378
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal243173- 632793
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak792583