hehheh

hehee

Tarja sitten valittiin...

Aika outoo mielestäni se, että kansalaiset halusivat jatkuvuutta. Eikö kukaan tajua, että pysähtyneisyyden aika jatkuu Tarjan uuden kauden myötä.
Eihän se akka tiedä itsekään, että mitä se on saanut aikaan. Aina kun vaalikeskusteluissa siltä sitä kysyttiin, niin se alko selittään jotain ihan täysin aiheesta poikkeavia juttuja.
Sitten se pisti silmään kun 13% vastanneista Tarjaa äänestäneistä sanoi syykseen olla äänestämättä Saulia hänen Nato- kantansa takia. EIHÄN SE EDES MISSÄÄN VAIHEESSA SANONUT HALUAVANSA NATOON!!! OLISI SEKIN KAIVANUT JOTAIN TARJAN VANHOJA LAUSUNTOJA ESILLE. Ei Seta:n ent. Pj. sovi suomen pressaks.
Ainoa järkeenkäypä selitys tähän kaikkeen on se, että suomen kansa pelkää muutosta.

4

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .....

      Ei kai kukaan äänestänyt Tarjaa sen takia, että Conan O´Brien kannatti Tarjaa??!
      Jenkit nauraa meille!!!!

    • houhouhouuuuuu

      Pressana, ei myöskään sale olisi tehnyt yhtään mitään.

    • Niinistöä ei äänestetty koska hän suosii kasinotaloutta, haluaa Amerikan mallia ja on saman hallituskokoonpanon kannalla, joka oli 90-luvan alussa kun Suomessa oli yksi historian suurimmista lamkausista. Kaikki em:t ovat todella vakavia puutteita!

    • valitsin tarjan

      koska se ei pakota minua töihin, niinku se pahvisauli uhkaili.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      123
      1205
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      884
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      87
      767
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      19
      726
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      707
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      281
      690
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      626
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      583
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      115
      511
    Aihe