Suomeen on ihan selvästi syntymässä Yhdysvaltain kaltainen Kansasilainen raamattuvyöhyke. Presidentivaaleissakin Oulu ja Vaasa ainoina vaalippiireinä kannattivat enemmistönä niinistöä. Onneksi sentään muuaalla maassa oltiin tultu järkiin ja äänestettiin Halosta. Muutenkin oulun ja vaasan piireissä fumdamentalismiarvot on nousussa. Kepun jarmo korhonen, joka haluaa junttien perusarvot taas huomioon pyrkii kepun johtoon. Pitäisiköhän alkaa taas muiluttamaan, tällä kertaa vaan amerikkaan?
Suomalainen raamattuvyöhyke
5
305
Vastaukset
- tuo väki
enimmäkseen täälä pohojammaalla on ollu yksinkertaasempaa,niille pitää sanua jotta ketä äänestää,eihän ne itte ymmärrä,onneksi täälä on joukos mun lisäkseni muutama muukin joka osaa ajatella itte.
- kuria
Olen ehdottomasti sen alueen kannalla, sillä ilman sitä väkeä, meillä ei olisi Suomea, vaan jonkin muun värinen, josta sinä ilmeisesti tykkäät.
Seuraukset on nähty: Lössiporukkaa ym. ilkivaltaa,
jossa sinä tykkäät olla mukana.
Olet sen kasvattama, joka et älyä edes hävetä!
Liian paljon hyvää olet saanut oikeittein työntekijöiden kustannuksella.
Löllö mikä löllö..
- Ei Amerikka ole sen parempi kuin muutkaan silloin, kun tekee vääryyttä. Siitä kai voimme olla samaa mieltä ? - vielä piti nähdä
"Mitään ei ole jaettu yhtä oikeudenmukaisesti kuin tervettä järkeä - kukaan ei tunnu tarvitsevan sitä lisää"
- René Descartes -- se loppu ollut:
Sitä on jokainen saanut omasta mielestään tarpeeksi.
Hyvä känni muuten synnyttää nerokkaita oivalluksia. Ainakin minulle.
- Mykkyrä
Kepukauhu on tauti jota en ymmärrä alkuunkaan. Kaikki kepulaiset joita tunnen, ovat ihmisiä isolla IILLÄ! SDP ja esimerkiksi Lipponen voivat luvata meille elintarvikeviraston vaalia edeltävänä iltana, Lipponen voi olla menemättä Natoon vaalia edeltävällä viikolla. Koko Suomi on hiljaa eikä hiiskahdakkaan sieltä suunnalta tulevaan kompurointiin. Mutta varjele, jos keskustalainen vähän korottaa ääntänsä....ihan naurattaa tämä herkkähipiäisyys silloin.
Korhonen on suurella sydämellä työssään, mitä tekee. Kepulaiset voisivat (varsinkin maatalousväestö) mennä lakkoon ja oikein pitkäksi aikaa. Saisi Suomiuhoojat syödä ruokaa, mistä päin maailmaa sattuisivat saamaan.Onneksi maatalousväestö tuottaa muutakin kuin hyvää ruokaa. He tuottavat ahkeria työtä kunnioittavia kansalaisia jotka rakastavat tätä kaunista maata.Joka voi olla vaikka Sinun ihana työkaverisi jota paljon arvostat.
Me pelkäämme myös asiantuntevaa, fiksusti käyttäytyvää, kunnioitusta herättävää, tiedoiltaan ja taidoiltaan pätevää henkilöä äänestäessämme suoralla kansanvaalilla.
Meidän johtajamme peilaavat meitä koko kansaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä3711665Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san324609Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2462792Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1382529- 991537
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo81005- 82800
40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.201771- 10698
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv59683