Niinistö jätti

Hän olisi ollut hyvä pressa,luottamuksellinen,rehellinen,perhearvoja kunnioittava.Tuon on joutuneet tunnustamaan myös vastapuoli,sitähän se tuo takinkääntö tarkoittaa,nyt on vaan pelkoa ja epävarmuutta.
4188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hyvä elää,sano lapamato.
On parempi elää Uskossa,kuin vailla Toivoa.
Mut helvetin paljon parempi on elää tätä hetkeä nyt,eikä sadan vuoden päästä,jolloin Suomeen saadaan kokoomuslainen pressa.Ehkä ;)

Äänestä

Voimme vaihdella täällä oravannahkoja keskenämme, välillä aina se on varakkain jolla on eniten nahkoja. Valitettavaa on se että me emme yhdessä saa mitään uutta aikaiseksi emmekä pysty lähettämään uusia miehiä metsälle nahkanpyyntiin. Mutta myymällä nahkojamme ulkomaille saamme varallisuutta jopa niin paljon että nahkanpyyntiä voidaan lisätä.
Se että ulkomailla on parempia nahkoja ja niitä saa sieltä helpommin pakottaa meidätkin pyytämään niitä sieltä. Jos kotimaan nahkat eivät mene kaupaksi, voimme joko lopetta nahkanpyynnin kotimaassa, tai siirtää sen ulkomaille jossa se kannattaa. Kotimaahan nahkanpyynnin sijaan etsisimme jotakin muuta joka kannattaa niin kotimaassa kuin vientinäkin.

Äänestä
  • on minunkin mielestä kysymys ja tämä on se tulevaisuuden suurin ongelma. Sama koskee myöskin koko läntistä Eurooppaa ja myöskin yhdysvaltoja. Ei tuota lisäarvoa vaikka kuinka me täällä palvelemme toisiamme ja perimme toisiltamme maksuja. Valuuttatuloja on jostakin saatava. Kustannustasomme ja sitä kautta hyvinvointimme on sillä tasolla, ettei vaihtoehtoja liiemmälti ole. Luovuutta tarvitaan ja ehkä joudumme omasta hyvinvoinnistammekin vielä tinkimimään, on oma käsitykseni.

    Äänestä

kuiteski ihana!!!!!Vaik nyt onki kauhee krapula, kun tuli sen voittoo juhlittuu..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskon oikeaan kirjoitti:

Hän olisi ollut hyvä pressa,luottamuksellinen,rehellinen,perhearvoja kunnioittava.Tuon on joutuneet tunnustamaan myös vastapuoli,sitähän se tuo takinkääntö tarkoittaa,nyt on vaan pelkoa ja epävarmuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu