Taksi kyyti on suomessa ihanaa , auton saa aina kun haluaa, ja mistä vaan. Kuskit on kivoja ja mukavia. Kyyti on halpaa ja edullista varsinkin kun palvelu on hyvää. Autot on hyviä vaikka joukossa muutama toyota ja opel, mutta kyllä nekin isännät homma paremmat vehkeet kun vähän vaurastuvat.
Hyvää viikendia
Taksi kyyti on suomessa ihanaa , auton saa aina
6
1247
Vastaukset
- kyynikko
Vaikea uskoa muuksi kuin provoksi kun joku noin sanoo, mutta kiitos kiitos... Lähden tästä kohta yrittämään parhaani minäkin.
- DNA
Onhan se ihanaa, itse ajattelin juhlistaa 50-vuotispäiviäni vuonna 2023 ajamalla taksilla. EIhän joka vuosi moiseen luksukseen olisi varaa.
- Juhis
KYYKKYYN! Ajan taksilla lähes päivittäin ja tiedän suunilleen mistä se hinta koostuu, mun mielestä voisivat nostaa jonkin verran hintoja. Eikä se niin kallista ole!
- Humu
Juhis kirjoitti:
KYYKKYYN! Ajan taksilla lähes päivittäin ja tiedän suunilleen mistä se hinta koostuu, mun mielestä voisivat nostaa jonkin verran hintoja. Eikä se niin kallista ole!
Tarvii sitä nytte kerran viikosa vähintään pirssiä käyttää.Mukavempi lämpöseen autoon mennä näilläkin pakkasilla.
- vitun tyhmä
Humu kirjoitti:
Tarvii sitä nytte kerran viikosa vähintään pirssiä käyttää.Mukavempi lämpöseen autoon mennä näilläkin pakkasilla.
Tää taitaakin olla täyskahjojen viestiketju, joten otan osaa.
En ole nyt viimeaikoina tarvinnut taksia, mutta joskus olisin ollut todella pulassa ja varmasti vaipunut hypotermiaan ja koomaan, ellen olisi saanut äkkiä taksia.
Eikun tzemppiä vaan kaikille Suomen takseille. Kyllä te ootte tarpeellisia ja pitäkää puolenne..
- Schumi
Se on totta. Suomessa on maailman parhaat taksit. Tokiossa on toiseksi parhaat taksit, sillä asiakaspalvelu ja ajotapa on todella kohteliasta asiakasta kohtaan, mutta taksikalusto häviää Suomelle. Tokiossa oli vanhanmallisia Toyotia joissa oli epämiellyttävät lakanat penkkien suojana. Siistejä Toyotat olivat tietysti sekä päältä että sisältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452122Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men571043- 68959
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910