Kännisiä autoiljoita taas

Vaikeuksia pysyä kaistalla? Ei ne kaistat muutu minnekkään vaikka tulisi sata metriä lunta! Silti on ajettava siellä minne kaistat on määritelty. Kumma kun lumi peittää maan niin aletaan ajamaan kaistojen välissä, vastaan tulevien kaistalla ja ties missä.
3264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei se ole niin nokonuukaa ne kaistat.

Ainakin stadissa lumen peittäessä kaistat, autoilijoiden on pakko luoda ne itse.
Mistä sitä tuuman tarkkuudella voi tietää, mihin ne urat on viisi kesää sitten maalattu.?????

Hyvin ne näyttää toimivan.Omatkin urat.

Äänestä
  • Kun edes puolen kaistan tarkkuuteen päästäisin. Ongelma se että et voi ajaa kahdella eri kaistalla siis niiden välissä! Se on kyljet äkkiä yhdessä, ärsyttää tollaset autoilijat kun ne ei ymmärrä että että on muitakin kaistoja kuin vain se jossa itse ajaa. Sitten on tilanteita kun on pakko ajaa sinne lumipöpperöön jossa kukaan ei ole ajanut syystä että viereisellä kaistalla on vaikka bussi joten ei ole tilaa oikoa miten sattuu.

    Äänestä

näyttää oikealle kääntyvässä kohdassa olevan lähinnä naisautoilijoilla vaikeuksia pysyä omalla kaistallaan, pyrkivät tulemaan oikeanpuoleista kaistaa ajavan kylkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljon liikkeellä kirjoitti:

Vaikeuksia pysyä kaistalla? Ei ne kaistat muutu minnekkään vaikka tulisi sata metriä lunta! Silti on ajettava siellä minne kaistat on määritelty. Kumma kun lumi peittää maan niin aletaan ajamaan kaistojen välissä, vastaan tulevien kaistalla ja ties missä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu