Naiset armeijaan

Koska naiset saavat asevelvollisuuden? Emmekö olekkaan tasa-arvoisia?
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitten varmaan kun miehet hoitavat lapsia koti-isinä ,antavat uransa odottaa,menettävät yhteiskunnalliset etunsa mm. oikeutensa eläkkeeseen kotona olon ajalta,kokkaavat ja siivoavat päivät ja illat ja kun menevät vuosien kotonaolon jälkeen työelämään niin huomaavat että ammatti on joko jäänyt hankkimatta,ammattitaito on joko ruosteessa,vanhentunut tai kukaan ei ota töihin kun "se kuitenkin jää vähän väliä lapsen takia sairastamaan kotiin".Vastaus=emme ole tasa-arvoisia.Silti olen iloinen lapsistani ja mieluusti olisin jäänyt hoitovapaalle jos se olisi ollut jo silloin käytössä kun tilanne oli edessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies_ kirjoitti:

Koska naiset saavat asevelvollisuuden? Emmekö olekkaan tasa-arvoisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu