Joo, ei sitä koskaan voi ennakoida milloin onnettomuus tapahtuu, kun tänään paperitehtaassa ollessani yksi rakennuksen nurkassa oleva boileri räjähti katkaisten valtavaa, leveysmitaltaan 4 metristä selluloosirullaa pitelevän tangon tukipilarin ja koko rulla lähti vierimään vasemman puoleista laitaa kohti ulko-oven portille!!!! =000
KIITOS JUMALALLE ETTÄ OLEN VIELÄ HENGISSÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KIITOS JUMALALLE ETTÄ OLEN VIELÄ HENGISSÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vastaukset 22
Vanhimmat
olet siinä. MOI:)))))))
onneksi tosiaan, ei kuolema ollut siitä kaukana. Ehdin justa hypätä pois tieltä kun se tuli kohti siinä parin metrin päästä.........ja tietää muuten ylitöitä hitsaajillekkin!!!!!!!!!!! ===0
Terve Tupu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =)
että mitä jos kyseinen paperi olisi kerinnyt tekemään muodonmuutoksen ulkoavaruuden paperilautasiksi. Toisaalta yksittäiset kappaleet olisivat olleet kevyempiä mutta taas toisaalta massan kokonaispaino olisi pysynyt samana ja kenties väistäminen olisi ollut hankalampaa. Onneksi nyt kuitenkin olet siinä. MOI TAAS:)))))
on aivan eri tekoa kuin lentävien paperilautasten. Jälkimmäiset ovat nääs valmistettu ulkoavaruuden paperitehtaassa, jossa paperista saadaan tehtyä elävä. Täällä maassa paperi taasen on täysin elotonta. Mutta hyvä kuitenkin olla hengissä moisen tapauksen jälkeen. Tekisi muuten mieli haastaa kyseisen pilarin valmistajat oikeuteen, mutta eihän se periaatteessa heidän vika ole, vaan onnettomuuksia sattuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! //=
takuu ei korvaa broilerin eikusiis boilerin räjähdyksestä aiheutuvaa rakenteen pettämistä.
No ei se korvaa broilerinkaan räjähdyksestä aiheutuvia seurauksia, saati viemärikaasujen, pierukaasujen, nestekaasujen, polttoaineiden ja minkä tahansa räjähdyksen aiheuttamaa rakenteen pettämistä :D
Haasta mieluummin oikeuteen se räjähteleviä boilereita valmistava virma.
Nyt aloitetaan kauhea herjakampaja pilaritehdasta vastaan. Siis jos kerran tehdään pilari niin sen on sitten oltava kunnollinen pilari eikä saa murtua jonkin kamelinpierun takia. Mutta olen vieläkin helpottunut siitä että olet siinä:))))
ne arkkitehdit vannotti, että pilari kestäisi ainakin 23 megatonnin räjähdyksen sisätiloissa. Niin että rosvoja ovat kumpikin yhtiö!!!!!!!!!!!!!!!!! )=/
mutta ei tässä nyt vielä mitään kauheeta bandarollia ja pilkkapropakandaa aloiteta, sillä kuten sanoin, onnettomuuksia sattuu välttämättä emmekä käytännössä voi sille mitään. Tosin aion kyllä tehdä valituksen kyseiselle yhtiölle ihan omakätisesti!!!!!!!!!!! :)
tokko ydinpommikaan saapi aikaan semmosta latinkia, on tainneet arkkitehit olla kännissä... :D
ja minä voin aina muuttaa kirppukiroukseni särkyvien pilareiden valmistajalle sopivaksi. Tsih, on siinä ihmettelemistä kun tuhannen kamelin kirput eksyy hippien LSD- bileisiin ja sit karkaa pilaritehtaan pomojen pöksyihin:)))
Fakta: Voimakkain testatun ydinpommin räjähdysvoima vastasi noin 57 megatonnia trotyyliä (tnt)!!!!!!!!!!!! =))
voit tietysti tehdä mitä huvittaa, mutta en ota vastuuta seurauksista...............!!!!!!!!!!!!!!!! =00000000
ne tuhannen kamelin kirput omien pomojesi pöksyihin?
Sanon vain kummallekkin yhtiölle suorat sanat ja asia on sillä selvä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! /=
Ehkä se kauhea kirppukirous kannattaa jättää tulevaisuuden varalle. Eihän sitä ikinä tiedä mitä tulevaisuus tuo tullessaan.
Kuten sain itsekkin kohtalokkaasti tänään huomata!!!!!!!!!!!!!!! =;0
sinä olet nyt siinä:)))))))))))))))))
Sehän se pääasia onkin!!!!!!!!!!! =)
todella iloinen siitä syystä:))))
Hyvä ettei sulle käynyt huonosti!!
Olen aivan varma, että refleksisi ovat huippukunnossa, koska kirjoittelet tänne netin Huuhaa -palstalle huippupikaviestejä.
Me palstalaiset siis itseasiassa pelastimme Sinut!
!!
tuli pakko mennä paskalle ja sitten vasta huomasin että vessapaperi on loppu, en meinannut kestää sitä takaiskua sitten millään... :P
*jos tämmönen pieni kuljailu sallitaan* :D
vesi vanhin voitehista...