Jussi ABC- teamin autokoulu oli paras kokemus!

jokanen opettaja on ammatillisesta opettajakorkeakoulusta valmistunut tms., koulusta. Yks on lisäksi autoteknikko ja yks partaukko taas on kuulemma toiminut huumepoliisina Hesassa ja poliisipäällikkönä Kirkkonummella. Eipä puutu ammattitaitoa. Mulle niitten taso oli myönteinen yllätys. Kivaa porukkaa, asiallista ja pitkää pinnaa piisaa. Ajovuoroi sai aina, ku tahtos. Onks jollaa kokemuksii? :)
61093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olen kans kuullut, että sinne jos jonnekin kannattaa mennä! Nummelan ajotaitoa en suosittele, vaikka itse siellä olin. Jotenkin mikään ei vain toiminut ja aikoja ei saanut kovin hyvin jne. Vaikka kivoja opettajia sielläkin oli...

Äänestä

On jo niin saamarin naurettava nimi puljulla että, no joka tapauksessa esim. Espoossa käy koulua jo halvemalla puhumattakaan Vantaasta. Joten ottakaa selvää hinnoista

Äänestä

koska perheemme on isäni työn takia joutunut asumaan paljon ulkomailla, monessa maassa.
On myös ABC- huoltamoketju, ABC_koulutusyhtymiä, ABC- kahvioita etc.
Jussi- nimi viitannee omistajaan, luulisin. Kivahan se on tietää, kuka on firman kaupallisen nimen takana. Eipä ole salailua.
Team taasen tarkoittaa nykyistä laatuopetusta ja uusia opetusmeteodeja, mm. tiimissä työskentelyä.
Autokouluissa sitä on tietenkin vaikeampi toteuttaa, kun jokainen tahtoo ne omat ajo- ja teoria-aikansa milloin mitenkin. Pyrkimys lienee siihen.
Voi se tarkoittaa myös sitä, että opettajat ja oppilaat ovat se timi, joka vastaa tuloksesta ja jolla on selkeä päämäärää onnistumiseen. Tiedä sitä. Tahdoin kirjoittaa, kun tuntui kummalliselta tuo yksi kommentti.
Kevättä odotelle eräs korkeakouluopiskelija, Tre.

Äänestä
  • No tulihan se sieltä, halpa paska ABC mainos koko kirjoitelma. Eli kansalaiset, tätä tämä palsta on, perseaukisia ylihinnoittelevia yrittäjiä

    Äänestä

# MULLA EI OO MOITITTAVAA KESTÄÄN YLEENSÄKÄÄ MUTTA TÄÄ KOULU OLI IHAN OK. TOKAN VAIHEEN KÄVIN JA ASIAA OLI ENEMMÄ KU MÄ OISIN IKÄNÄ OOTTANUT. PANOSTIVAT AINAKIN MUHUN. EHKÄ SÄÄSTYN ONNETTOMUUKSILTA JA SAKOILTA AINASKIN KUN LAKIJUTTUI TULI NIIN PALJO. EKAVAIHEEN SUORITIN TOISESSA KOULUSSA JA SIELL EI PALJO AJOTUNNEILLA OPETETTU. ISTUTTIIN JA AJETTIIN.
:)

Äänestä
  • pitäis saada alalle jotaan uutta. Metodeja, kaulustoa ja immeisiäkin. Poliisiope olis hyvä juttu. se voi kertoo käytännön juttui. Mut ei vois sakottaa, jos ei oo enää töissään.
    Onko niiden koulutus ajo-opettajille niin pitkä. Mitä opettelevatten? No joo... eipä muuta, kännykkä soi... stop.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


B-kokelas kirjoitti:

jokanen opettaja on ammatillisesta opettajakorkeakoulusta valmistunut tms., koulusta. Yks on lisäksi autoteknikko ja yks partaukko taas on kuulemma toiminut huumepoliisina Hesassa ja poliisipäällikkönä Kirkkonummella. Eipä puutu ammattitaitoa. Mulle niitten taso oli myönteinen yllätys. Kivaa porukkaa, asiallista ja pitkää pinnaa piisaa. Ajovuoroi sai aina, ku tahtos. Onks jollaa kokemuksii? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu