Käyttäkää joukkoliikennettä !

AKT uhkaa taas lakolla. Mikähän niitä nyt risoo ?
Onneksi ostin oman auton hiljattain, ei enää pure nuo.
1111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei mikään risoo, mutta TES- sopimus neuvottelut käynnissä, eikös muillakin aloilla aina neuvotella, kun sopimus päättyy??? Se ettei asioista päästä sopimukseen osa-aikaisen työvoiman käyttämisestä, eli kokopäiväistä työtä vaan haluamme,jos se on rettelöintiä, niin onhan aikoja eletty. Neuvottele sinä meille sopimus, jos kerran tuo mielenilmaisu on noin helppoa, tiedä vaikka sovittelijan viittaan pääsisit!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkailija. kirjoitti:

AKT uhkaa taas lakolla. Mikähän niitä nyt risoo ?
Onneksi ostin oman auton hiljattain, ei enää pure nuo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu