auton haku suunnitelmissa nyt helmikuussa Saksasta. Miten olette järjestäneet talvirenkaat pirssiin jos olette tulleet esim. illalla/viikonloppuna saapuvalla lautalla Hankoon ?
Talvirenkaat ?
10
1573
Vastaukset
- Per Saukko
,,,
Ajamalla kesärenkailla perille.:) Tai saksalaisilla kitkoilla
- kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk...
isin tumaan ne Hankoon.
- ajon voi
aina suorittaa vaikka millä renkailla.
Kun matka tulee täyteen, pysähdy kymmeneksi minuutiksi ja jatka matkaa!
Jos joku kysyy!!!?- Näin on
1.12-28.2 SUomessa kesärenkailla. Tietysti "voi" mutta kuka hullu lähtee ajamaan niillä? Itse tuotatin talvirenkaat Turun satamaan linja-autolla, ja vaidoin sataman Tullin pihassa... Hanko onkin pahempi paikka. Jos tulet itse auton kanssa, hanki siis Saksasta kitkat -ja jos et halua kovia autobahn kitokoja käyttää Suomessa, osta sieltä käytetyt (ei maksa juuri mitään) ja vaihda ne täällä kunnon renkaisiin.
- minulla
Itse ostin aikoinani paluumatkalla Suomeen Ruotsista nastarenkaat.Hankoon tultaessa jonkun pitäisi olla sinua vastassa.Mutta näin talviaikaan kyllä suosisin tuota Ruotsia,jos autoon pitää hankkia ne talvirenkaat,koska ne Saksan kitkat ovat vähän niin ja näin.
- nastat Ruotsista odottaessa
Ostin Jönköpingistä nastarengaskerran Saksasta ostetuille vanteille. Täälläkin vaikuttavan ketjun liike näkyy moottoritielle oikealla puolella n. 1 km ennen kuin Helsingborgista tuleva moottoritie yhtyy Göteborgista tulevaan tiehen Jönköpingin laidalla.
- Jaba
nastat Ruotsista odottaessa kirjoitti:
Ostin Jönköpingistä nastarengaskerran Saksasta ostetuille vanteille. Täälläkin vaikuttavan ketjun liike näkyy moottoritielle oikealla puolella n. 1 km ennen kuin Helsingborgista tuleva moottoritie yhtyy Göteborgista tulevaan tiehen Jönköpingin laidalla.
Minkä niminen tuo kyseinen firma ja löytyykö siltä nettisivuja?
- Suomessa
Jaba kirjoitti:
Minkä niminen tuo kyseinen firma ja löytyykö siltä nettisivuja?
Samat Euromasterit,Vianorit ja First Stopit löytyvät tietenkin myös Ruotsista kuin Suomestakin.Mutta halvemmalla saa varmaan jostain riippumattomasta liikkeestä niin kuin Suomessakin.
Tässä linkkejä noille suurille ketjuille:
http://www.euromaster.se
http://www.vianor.se
- upi
Renkaat tuli sitten hommattua Hangosta. Tulin Superfastilla lauantai-iltana pari viikkoa sitten ja sain tullin jälkeen nastakumit alle Hangon Rengaspalvelusta. Auton mukana ei tullut kuin kesäkumit.
Olin sopinut aiemmin viikolla että minkä kokoiset kumit tarviin. A-mersun alle laitettiin Nokian Hakkapeliitta 2:set. Tuollaista palvelua kyllä osaa arvostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1864145Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,993438SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.1002756Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.3012684Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392366Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1632123Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02070Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k361778Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll71608- 441137