Mihin tämä johtaa?

Tämmönen Tapaus

Joku sanoi että tämä pilakuvajupakka johtaa ydiniskuihin ja terroriin USAn maaperällä.
Valitettavasti se Muhammedin pommi kajahtaa täällä paljon lähempänä. USA rakentaa poliisivaltiota jonne ei kovin helpolla isketä atomiaseilla. Tämä Tanska -kohu on masinoitu ihan tarkoituksella: ristilippu kohteenakin on hyvä maali ja pohjoismainen avoimuus mahdollistaa pommien vapaan virittelemisen. Takana voi olla USAn etun tai Fundamentalisti -Imaamien tietoinen toiminta. Tässä on Mainilan -laukausten makua sikälikin että Lähi-idässä Jyllands Postenin julkaisemina on esitelty törkeitä kuvia jotka ovat lähtöisin ihan muualta.

tuosta linkki: http://bibelen.blogspot.com/2006/01/imams-showed-pedophile-mohamed.html

Mielenkiintoista joka tapauksessa. Taustavoimia pitää etsiä sieltä mistä löytyy suurimmat hyötyjät: USAn aseteollisuus on yksi taho - ehkä CIA ei ole tämän takana mutta ainakin Osamalla ja GW Bushilla on yhteinen etu: mitä kumpikaan heistä olisi tänäpäivänä maailmankartalla ilman toisiaan?

Sopii miettiä tätä.

6

838

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehkä?

      moni ei aivan näin pitkälle ole kyennyt asiaa hamottamaan.

    • H.H.

      Kähmijät vannovat demokratian nimiin siinä missä itsevaltiudenkin. Näitä sopivasti yhdistelemällä voidaan maailmaa viedä haluttuun suuntaan.

      Koska asia vain ei kärsi päivänvaloa, sopimukset täytyy tehdä salassa. Homma helpottuu, kun kansalle tarjotaan leipää ja formulasirkushuveja. Länsimaissa on näin saatu mystifioitua lähimmäinen saunatontun veroiseksi satuolennoksi.

      Sillä aikaa vapaamuurarit yms. salaretkueet voivat kulissiensa takana kehitellä muutakin kuin yleviä viisausjulistuksia. Ovatpa siinä sivussa kehitelleet muutaman uskonnonkin, joista mormonismi taitaa olla parhaassa terässä nykyään.

      Salaiset seremoniat, salaiset rituaalit ym. soopa edustavat julkisivua käytännön rappariuden kehittäessä hyväveliverkostoa lehmänkauppojen avulla. Toimintaohjeensa mukaisesti rapparin pitää jeesata muuraribroidia tämän jouduttua liemeen, olipa tämän asia oikeutettu tai ei!

      Mister Bush kertoili omasta salajärjestöstään, että ovat turhan tuhteja heidän meininkinsä kerrottaviksi julkisesti.

      Öljyllä voitelee mukavasti, samoin dollareilla. Katsele rivitalossasi lähetystöjen paloa ja tositöllöä kerrostaloasujista, mieti miksi Suomen rikkain osallistuu Bilderberg-kokouksiin, ja miten se vaikuttaa tiedonvälityksen oikeellisuuteen.

      Jep. Taitavasti ovat rapparit puljailleet.

      - Vitsikö? Ehei, ainoastaan hiekkalaatikon kakarat hallitsevat kieroilun ja hieman vanhemmista amiksen liimanhaistelijat, ne jotka mopoilu-uraa jatkaakseen liittyivät huumeporukoihin ja enkeleihin, kokoontuen autotalleihin.

    • Tähtien sodan ensimmäiset kolme osaa, siis 4-6, olivat hyvän voittokulkua pahasta. Kylmä sota. USA vs. USSR0

      1-3 taas senaattori Palpatinen juonitteluineen on tätä päivää.

      Presidentti Bush kerää demokratian puolustajia taakseen saadakseen koko Maapallon demokratian piiriin.

      Shakki... Tähtien sodan 1-3:ssa senaattori Palpatine käy todella riskaabelia shakkipeliä ja voittaa sen. Saatan olla Starwars-friikki, mutta ihan kuin taide olisi todellisuuden peili?

      Aristoteles-Runousoppi

      saattoi se olla Platonkin...

      • friikki myös


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      81
      5970
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      311
      5354
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      48
      4580
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      311
      3645
    5. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      0
      2210
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      136
      2112
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      100
      1247
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      7
      923
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      154
      804
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      52
      665
    Aihe