ORANSSIT KAULAHUIVIT

ME VAADIMME MUUTOSTA JA OIKEUDENMUKAISUUTTA! Jos ei muu auta.
6275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

haluamme, mutta tosielämän realiteetteja ei sovi unohtaa.

Äänestä

ajatusta..

valkoinen vallankumous vääristellyn vaalituloksen vuoksi..

Äänestä
  • "humalaisina" ja uhotaan,että ollaan SUPOsta!!!!!!

    Äänestä

  • käydään pelottelemassa kirjoitti:

    "humalaisina" ja uhotaan,että ollaan SUPOsta!!!!!!

    presidentin johtaja. Miksihän SAK niin pelkää jäsenkatoa. Ja miksihän oli pakko tulla presidenttipeliinkin mukaan. Mitähän korruptiota ja väärinkäytöstä on SAK:n ja presidentin "kaapeissa".
    Demari Puro on nyt työeläkemaksutkin laittamassa kiertoon. Kun tulee pörssiromahdus on eläkerahat menneet eläkeläisiltä.
    Puron tiedotustilaisuudessa oli sielläkin Ihalainen mukana. Käyttäytyy kuin maan johtaja ikään.

    Äänestä

jos sitoisit sen huivin pään oksaan ..loppuis tuo ruikutus....

Äänestä
  • ei kertakaikkiaan kestä toisinajattelijoita kuten ei Halonen itsekään. Asia nyt vain on niin, että me suomalaiset emme ole kaikki samanlaisia ja samalla lailla ajattelevia. Jos osa kansasta on kommareita ja demareita ei meitä muita, joita on enemmän kuin puolet, voi vaatia ajattelemaan laillanne. Menkää Venäjälle...olettehan sentään vähemmistö täällä. Tai jos ette kestä meitä enemmistöä, voitte itse ripustautua mihin haluatte.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KAULAAN! kirjoitti:

ME VAADIMME MUUTOSTA JA OIKEUDENMUKAISUUTTA! Jos ei muu auta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu