Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

kuinka monella suussa

kun puhutaan että se voi suuhun tarttua mutta en ole kertaakaan kuullut että jollakin oikeesti olisi se suussa..kenellä kaikilla on suussa se huutaa hep!??!!
2587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla on joku syylä. Oli eka kielen alla. Sit revin sen pois. Sit se oli huulen sisäreunassa ja revin sen pois. Nyt se on syvällä nielussa, mut ei enää yletä repimään. Kolme lääkäriä oon käyny tapaamassa, mut ei ne keksi mikä se on...

Äänestä
  • mulla on kielen päällä jotain näppyjä...angiina olen käynyt näyttämässä lääkärille mutta ihmettelen että miksei puuttuunut näihin näppyihin..onko kenelläkään kokemusta miten hoidetaan.?.olis kiva tietää.ja tarttuuko kondy sit toisen suuhun jos syö esim samasta lusikasta..?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kondylooma? kirjoitti:

kun puhutaan että se voi suuhun tarttua mutta en ole kertaakaan kuullut että jollakin oikeesti olisi se suussa..kenellä kaikilla on suussa se huutaa hep!??!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu