HUOM! Näin rahaa

Hyvinvointivaltion kassaan tarvitaan lisää rahaa. Ehdotan veropohjan laajentamista seuraavasti: yrittäjille on hommattava kaulaan kiinnitettävä veromerkki, sellainen kuin koirilla. Veromerkin hintaa voidaan sitten vuosittain justeerata sen mukaan, miten valtion rahakirstussa on rahaa.
2148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta on jo käytössä. :(
Työntekijät maksavat kaiken ylimääräisen (pankkitukiaiset yms.),joten yrittäjätkin ovat tervetulleita joukkoon :)

Äänestä
  • Työntekijät maksavat tosiaan ihan liikaa! Se johtuu SAK:n ja SDP:n heikosta asemasta porvarillisessa riistäjä-Suomessa. Jo riittää optioherrojen mielivalta! Suomen työtätekevän kansan on aika sanoa jyrkkä ei riistäjäkapitalistien juonille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvinvointivaltiolle kirjoitti:

Hyvinvointivaltion kassaan tarvitaan lisää rahaa. Ehdotan veropohjan laajentamista seuraavasti: yrittäjille on hommattava kaulaan kiinnitettävä veromerkki, sellainen kuin koirilla. Veromerkin hintaa voidaan sitten vuosittain justeerata sen mukaan, miten valtion rahakirstussa on rahaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu