Kristinusko ja islam

Kristinusko ja islam, näiden uskontojen välillä on sovittamaton ristiriita.

Itse olen kristitty.
4275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sama jumala. samat ihanteet: ei saa tehdä pahaa toiselle

Äänestä
  • nimenomaan ääri-islamilaiset uhkaavat meidän kristittyjen henkeä kuvottavilla tavoilla kuten kurkunleikkaamisella, he ovatkin teloittaneet monia meistä Irakissa.

    ollaanko me vaan koko ajan kuten lammas mahdollisen teurastuksen alla, vai kuten ennen vanhaan eurooppalainen, joka itse määräsi elämästään?

    Me, USA ja Venäjä olemme samalla puolella.

    Äänestä

Uskonnon ja elämän välillä on sovittamaton ristiriita.

Äänestä
  • kaikialla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gabriel kirjoitti:

Kristinusko ja islam, näiden uskontojen välillä on sovittamaton ristiriita.

Itse olen kristitty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu