TURBULENSSIA MUUMILAAKSOSSA

esko tennari

Sulatettuani urpon, päätin pujauttaa väliraportin kermoineen päivineen.
HYYTÄVÄÄ RYTINÄÄ!!! Hankeen ulkoistuneet ovat nuottasilla. Kerman info on löytänyt uuden soluttautujien tunnistamismenetelmän. Korvat! Suloa onkin jo ohjeistettu teippailemaan ulokkeensa poskiin kiinni. Tällä tapaa agenttiamme ei näköaistilla paikanneta. Kunhan saadaan tuo hygieniapuoli vielä kuntoon, niin!
Legendaariset ajat lähes liki hipoivat kulttuuriväkeä. Enää puuttui kartano ja polullansa pörräävä lada uusine muovisine istuimineen. Tämäkös olisi kermaston ajanut kitkeriin kadeheittoihin. Varsinkin näillä keleillä.
Listat salakelmeistä, kolmoisnikeistä ja heilurioven rasvaajista valmistuvat aikanaan.
KANSAN TÄYTYY SAADA TIETÄÄ!!!

6

1976

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tähtitoimittaja

      ei tälle voi muuta kuin nauraa. Sulo on vähän myöhässä teippiensä kanssa (toim.huom.).

      • hedis

        Koskaanhan voitais taas männä nakertamaan ihan kahestaan hjutskaamaan, pjuhellen mjukavia, shiihä sjivussa ashiaakin. Koska sjopii, njut olis ljupa ljeiman kera?


      • tähtitoimittaja
        hedis kirjoitti:

        Koskaanhan voitais taas männä nakertamaan ihan kahestaan hjutskaamaan, pjuhellen mjukavia, shiihä sjivussa ashiaakin. Koska sjopii, njut olis ljupa ljeiman kera?

        voidaanhan me mennä vaikka hetikohta, tarkkaan ottaen klo 17.25. Siis Huuhaalle.


      • hedis
        tähtitoimittaja kirjoitti:

        voidaanhan me mennä vaikka hetikohta, tarkkaan ottaen klo 17.25. Siis Huuhaalle.

        ,.,.,.,


    • Simanainen

      No nyt...no nyt tarjotaan sitä suuresti kaipaamaani turbulenssia jo muutamassa avauksessa.

      *kaivaa tuhdin kokoisia räkämolloja sieraimesta
      ja nauraa ääneen*:D

    • Narttu

      No musta et ainaskaan saa mittään irti!! Mä oon NIIN salaperänen nainen, suorastaan rotunarttu, että oon oppinut piiloutumaan taitavasti, niin ettei kaiken maailman tennariveikot löydä mua jos mä vaan en halua. Jos joku söde kundi kuljeskelee epätoivosen näkösenä edestakaisin mun piilopaikkani edessä, niin voinhan mä vähän viuhahtaa:)

    Ketjusta on poistettu 46 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3850
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2974
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1882
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1616
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      741
    Aihe