Pitäisi Espooseen rakentaa lentokenttä.
Rannikolle systeemit että voisi lähteä
jetillä kotiovelta merenranta tonttilta.
Helikopterikenttiä pitäisi olla enemmän.
Pieniä kiitoratoja espooseen tarvittaisiin kipeästi useita.
. Ettei tarvi kulkea kälysi ruuhkia pitkin.
Lentokenttä espooseen
10
514
Vastaukset
- veronmaksaja
Olen samaa mieltä.
Minä taasen on kyllästynyt siihen, että en voi harrastaa purjehdusta talvisin. Omistan sikakalliin purkkarin ja se on käyttämättömänä suurimman osan vuodesta.
Vaadinkin Espooseen katettua merialuetta, jossa voisin nauttia harrastuksestani. On se ihan älytöntä, ettei Espoon kaltainen rikas kaupunki voi järjesteää kunnon olosuhteita veneilijöille.
Lisäksi katettuun merialueeseen pitää saada keinoaurinko ja keinotuuli.
Onhan kaikenlaisille junttiurheiluillekin rakennettu hiihtoputkia ja jää- ja ties mitä muita halleja.
Mihin ihmeeseen minun veroeuroni oikein tuhlataan?- Marjavaari
Minä en tykkää urheilusta. Siksi vaadin Espooseen marjastus- ja sienestyshallia, jotta voisin harrastaa ympäri vuoden näitä mielihommiani. Voisivathan sitä tietysti vaikka suunnistajatkin käyttää. Metsästäjille kuitenkin mieluummin eri halli.
- Jeppe
Aivan!
Ja keinotuulen voisi muodostaa pyörittämällä tuulivoimaloita sähköllä :)
Espooseen voisi myös rakentaa ydinvoimalan jolloin lauhdevedellä pidettäisiin meri aina lämpimänä. - veronmaksaja
Jeppe kirjoitti:
Aivan!
Ja keinotuulen voisi muodostaa pyörittämällä tuulivoimaloita sähköllä :)
Espooseen voisi myös rakentaa ydinvoimalan jolloin lauhdevedellä pidettäisiin meri aina lämpimänä.Hienoja ehdotuksia. Ei meillä Espoosta ideat lopu.
Vielä, kun joku keksisi miten kattaa merialuueen. Kait joku kuplahallityyppinen olisi mahdollista. Ilmanpaineen sinne saisi varmaan samaa tuulivoimaloita käyttämällä. Sähkö tuulivoimaloihin saataisiin todellakin ydinvoimalasta käytännöllisesti katsoen ilmaiseksi. Hiilivoimalakin toki toimii, piipunhan voisi viedä läpivientinä kuplahallin katon läpi. Tai itse voimalakin voitaisiin rakentaa kuplan ulkopuolelle, esim Helsingin puolelle. Olisi meinaan puhdasta energiaa. Sikaflexiä vaan tiivisteeksi.
Tuli tuossa mieleen, että toki tarvitsemme myös katetun formularadan Kimin kunniaksi. Monihan harrastaa formulaa. - formulaa
veronmaksaja kirjoitti:
Hienoja ehdotuksia. Ei meillä Espoosta ideat lopu.
Vielä, kun joku keksisi miten kattaa merialuueen. Kait joku kuplahallityyppinen olisi mahdollista. Ilmanpaineen sinne saisi varmaan samaa tuulivoimaloita käyttämällä. Sähkö tuulivoimaloihin saataisiin todellakin ydinvoimalasta käytännöllisesti katsoen ilmaiseksi. Hiilivoimalakin toki toimii, piipunhan voisi viedä läpivientinä kuplahallin katon läpi. Tai itse voimalakin voitaisiin rakentaa kuplan ulkopuolelle, esim Helsingin puolelle. Olisi meinaan puhdasta energiaa. Sikaflexiä vaan tiivisteeksi.
Tuli tuossa mieleen, että toki tarvitsemme myös katetun formularadan Kimin kunniaksi. Monihan harrastaa formulaa.joskin nahkaformulaa tuolla Vermossa.
Tosin varikolta puuttuu silmiähivelevät hemaiset vampit...
- Myös
Mielestäni rikas Espoo voisi palkata kantajia, jotka kuskaisivat meidät parempiosaiset töihin.
Tällöin voisimme nostaa pakolaiskiintiötä,lisäksi päästöt vähenisivät. Kaiken lisäksi olisi se aikaa makeeta tulla töihin kantotuolissa. - Helsiinkiin----->
Lentoreitti.
- Kilolainen
Jos pitää mennä Vantaalle niin helikopteri tai lentokone olisi tarpeen. Vantaalla on jo lentokenttä.
- j
espoossa on jo pienlentokenttä vihdintien varrella.
- ggergggf
Rahalla saa, jos ei ole rahaa niin ei saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413878Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3513011Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt111915Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23781- 67769