Ihmeellistä, että suurin osa suomalaisista ei edelleenkään ymmärrä Paavon suurtekoa. Yhteistä juonimistamme siitä, kuinka me neuvosto-osapuoli aiheutamme Paavon pyynnöstä vaikeuksia Suomen idänkauppaan, jotta Ahti Karjalaisen presidenttimahdollisuudet paranisivat. Täysin normaalia toimintaa minusta. Eikä Karjalaisen alkoholismi tai dementoituneisuus ollut mikään ongelma, vaan päinvastoin.
Paavo Väyrynen
V. Vladimirov
13583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
jo ajat sitten, mutta nyt on muutamilla demaripoliitikoilla "lusikallinen housussa".
Koskaan.
Neuvostoliiton kauppa romahti, samoin Suomen talous.
Meillä oli kuohuntaa ja rahat ei riirräny ostaan enää rättejä Suomesta.
..Neuvostoliitto romahti. Mahtoi Väyrystä taas vituttaa?
Siitä ei vaan nostettu isompaa meteliä.
Suomi siirtyi 1982 taas kansanvallan aikaan.
SDP:n totalitarismi...50 000 konkurssiin mennyttä yritystä...jne
Ahon ja Viinasen laman aikainen kurjistamispolitiikka moninkertaisti työttömien ja konkurssien määrän. Täysin turhaa.
Presidentin valta! Koivistolla oli yhtä paljon valtaa kuin Kekkosella. Hallitus oli pelkkä kumileimasin "talousmies" Koiviston käsissä.
Väyrynen oli ainoa joka uskalsi asettaa Koiviston talousosaamisen kyseenalaiseksi. Hänet raivattiin pois tieltä - lupa kysyttiin Moskovasta.
Moskovan miehen Vladimirovin kanssa se Paavokin maanpetosta puuhaili. Vaikeuksia itäkauppaan, jotta deeku-Ahti pääsisi pressaksi. Notta suuta soukemmalle siellä.
A-Studiossa paljastettiin Koiviston asiapoika-Liikasen lörpöttelyt Moskovassa. Asiapoika kertoi Moskovan isännilleen mm. mihin toimiin on ryhdytty änkyrä-Väyrysen raivaamiseksi Suomen politiikan huipulta.
Kun Väyrystä ei enää ollut, tie oli taivasta myöten auki SDP:n totalitarismille.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=122&conference=550&posting=22000000013383952
Tämän pitäisi selventää kohtaa.