Manu on jo vuosia väittänyt tienaavansa 10 000-20 000 euroa kuukaudessa. Jo 15 tonnin kuukausituloilla se tekisi 180 000e vuodessa joka näkyisi valtakunnan jokaisessa verotietojulkaisussa. Tarkistin kaikkien moven johtohenkilöiden verotiedot ja kappas vain, kenenkään nimeä ei löytynyt yhdestäkään julkaisusta. Ei Staffan poikaa, Ollia sun muita huijareita. Staffani poika on päinvastoin perseaukinen jonka nimi tulee esiin protestilistoilla, heh heh! Kunnon menestyjiä nuo team infinityn pojat. Täytyy vetäistä kateuskortti hihasta. En ymmärrä miten joku edes kehtaa kusettaa noin pahasti kuin Mauno ja kumppanit. Kukaan ei todellisuudessa tienaa edes viittä tonnia kuukaudessa.
Manu tienaa 20 000e/kk
11
2710
Vastaukset
- juuri näin
poliisisetä tulee kyselemään sinulta vähän tarkemmin näistä asioista.
Mukava varmaan olla poliisitutkinnassa, eikö vain?- aloittaja
Kysele sinä vaan movelaisilta onko kiva olla poliisitutkinnassa. Te movelaiset ette osaa muuta kuin uhkailla. Minun käsityksen mukaan monen palstalaisen kuuluisi olla jo vankilassa moven kritisoinnin takia.
- PEELO
Mistä syyte?
- Sipuli
PEELO kirjoitti:
Mistä syyte?
Itse veikkaan, että moven perustajilla ei ole pelimerkeistä pulaa. Verotietorekisteri on vain väärä paikka etsiä näiden herrojen tulotietoja.
- jakt
Sipuli kirjoitti:
Itse veikkaan, että moven perustajilla ei ole pelimerkeistä pulaa. Verotietorekisteri on vain väärä paikka etsiä näiden herrojen tulotietoja.
Jo valmiiseen rikosvyyhtiin voidaan lisätä vielä veropetos?
Eikös siitä voida jakaa jo todella kovia tuomioita? - kusipää
Taitaa se poliisisetä kysellä Manulta tarkemmin sen tuloista kohta :)
- mursis
kusipää kirjoitti:
Taitaa se poliisisetä kysellä Manulta tarkemmin sen tuloista kohta :)
Postasin juuri aiheesta nimen vaihtuminen:
http://verkostomarkkinointi.blogspot.com/
Porukka ei oikein taida tajuta, mitä on tapahtumassa. - öyks öyks
mursis kirjoitti:
Postasin juuri aiheesta nimen vaihtuminen:
http://verkostomarkkinointi.blogspot.com/
Porukka ei oikein taida tajuta, mitä on tapahtumassa.no toi oli asiaa, siis oikeesti! ei mitään piikittelyä. Ikävä nähdä, kun jotkut todella sukeltavat muka uusiin järjestelmiin. Osa tosin tiedostaa kaiken olevan "sama yhtiö eri kuorissa", kuvittelevat ehkä saavansa jotain, jos ovat nopeasti liittymässä. Homma on samankaltainen, kun mummoni juhli ja mekasti voitettuaan lotossa 50 egee...laskeskelin aikani ja naureskellen kerroin paljollako hän oli lotonnut elämänsä aikana, se 50 ei aivan kattanut menoja....et silleen,tyhmä saa olla muttei idiootti..di diuu
- tikka tuulispää
mursis kirjoitti:
Postasin juuri aiheesta nimen vaihtuminen:
http://verkostomarkkinointi.blogspot.com/
Porukka ei oikein taida tajuta, mitä on tapahtumassa.Luin koko pitkän kirjoituksesi. Se oli hyvä ja asiallinen.
Voisin itsekin kirjoittaa oltuani mukana Goldenissa, Nwi:ssä, eässä ruotalaisessa josta sitten syntyi Seven, josta syntyi jne.
Rahaa täytyy maksaa, jotta saa markkinoida heidän monesti ylihintaisia normaalituotteita.
Ottakaa muutkin opiksenne.
Kiitos vielä kerran! - -Bart
jakt kirjoitti:
Jo valmiiseen rikosvyyhtiin voidaan lisätä vielä veropetos?
Eikös siitä voida jakaa jo todella kovia tuomioita?"Eikös siitä voida jakaa jo todella kovia tuomioita?"
Veropetoksessa tuomiolla ei oikeastaan ole merkitystä. Merkittävämpää on maksettavaksi määrättävät verot viivästyskorkoineen. Jos olet tienannut miljoonan ja verottaja väittää sinun tienanneen kaksi miljoonaa on sinun tehtävänäsi faktoin todistaa, että verottaja on väärässä. Muuten maksat veroja enemmän kuin alunperin tienasit. - mursis
tikka tuulispää kirjoitti:
Luin koko pitkän kirjoituksesi. Se oli hyvä ja asiallinen.
Voisin itsekin kirjoittaa oltuani mukana Goldenissa, Nwi:ssä, eässä ruotalaisessa josta sitten syntyi Seven, josta syntyi jne.
Rahaa täytyy maksaa, jotta saa markkinoida heidän monesti ylihintaisia normaalituotteita.
Ottakaa muutkin opiksenne.
Kiitos vielä kerran!Kiitos kommentista! Jos haluat, lähetä minulle kokemuksistasi sähköpostia osoitteeseen [email protected]. Voisin julkaista sitä blogissani (anonyymisti tietysti).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä3811709Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san334639Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2512817Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1442574- 1071633
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo14104140 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.207822- 82820
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv60728- 10718