KEPU on menettänyt lyhyessä ajassa tuhansia puolueen jäseniä, jotka ovat pettyneet puolueen maatalouspolitiikkaan. Samoin puolueesta on eronnut väkeä, joka kokee nyky-KEPU:n moraalittomana arvorelativismia kannattavana puolueena. Puoluejohtaja Vanhasen aviollinen uskottomuus on koettu erittäin negatiivisena asiana.
Siis hyviä uutisia tästä petoksistaan tunnetusta puolueesta. Tunnettuahan on, että KAIKKI MIHIN KEPU KOSKEE, MUUTTUU PASKAKSI.
KEPU:ssa jäsenkato menossa
8
421
Vastaukset
- Kepussa 250 000
Missähän sun jäsenkato on? Housuissasi?
Hyvä, että SDP:n jäsenistö vähenee myös.
Silti KEPU:n nopea ja vakava jäsenkato on se kaikkein hienoin uutinen.
Mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen ei saanut edes kaikkien KEPU:laisten ääniä. Vanhaseen ei luoteta.- Karhu loppu?
Känä kirjoitti:
Hyvä, että SDP:n jäsenistö vähenee myös.
Silti KEPU:n nopea ja vakava jäsenkato on se kaikkein hienoin uutinen.
Mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen ei saanut edes kaikkien KEPU:laisten ääniä. Vanhaseen ei luoteta.Onks Karhu loppu?
- akseli
Karhu loppu? kirjoitti:
Onks Karhu loppu?
kylläpä tota aulista taas ahdistaa,mikähän sillä on?...vanhalla ukolla.
- Kana
Kokoomuslaiset nousevat aina pinnalle. Saostuskaivossakin kokkareet nousevat pintaan.
- Onko tahtoa nousta???
Paska muuttuu kullaksi, jos KEPU tekisi kuten KEPUn nuorisojärjestö on ehdottanut pari vuotta sitten. Oliko se Vanhasen jengi(?), joka esti nuorten mielipiteen tulemasta esiin.
"90. Keskustan Pohjois-Helsingin py:
Puolueettoman asiantuntijatyöryhmän selvitettävä kielilaeista ja niiden muutosesityksistä aiheutuvat kustannukset.
Kielikomitea on jättänyt mietintönsä ja eri taho, mm. Suomen Keskusta ovat antaneet lausuntonsa mietinnöstä. Samoin saamenkielen aseman muutoksista on vuoden 2002 alussa saatu esitys. Kielikomitea toteaa lakiesityksen lisäkustannusvaikutusten vaikean selvitettävyyden, eikä esitä niistä arviolukuja. Mahdollisesti ainoa kustannusselvitystieto on kaksikielisestä Vaasasta (ruotsinkielisiä 25,5%). Siellä kaupungin tilaamassa tutkimuksessa kaksikielisyyden aiheuttamat kustannukset on arvioitu puolen veroäyripennin suuruiseksi.
Suomen Keskustan johdon ja eduskuntaryhmän tulee ennen kielilakien eduskuntakäsittelyä tai aivan eduskuntakäsittelyn alkuvaiheessa vaatia seuraavaa: valtioneuvoston on nimitettävä puolueeton asiantuntijatyöryhmä selvittämään kielilakien toteutumisesta eri tahoille aiheutuvat kustannukset. Tärkeä vaihtoehto, mitä kielilakikomitea ei käsitellyt lainkaan, on EU:n yleisesti hyväksymä 20 % kaksikielisyyden rajana. Nyt ruotsinkielisiä on väestössämme 5,6 %."- Eik kukka sit men
Kaupunkiin Kepu pääsee vain, jos ajaa myös kaupunkilaisten etuja. Suomen tulevaisuus on kansainvälistyminen ja maailman kansainväliset kielet esim. Saksa, Ranska, Espanja, Englanti, Venäjä jne.
Suomalaisille ei edes opeteta aikuisten oikeata ruotsia vaan suomenruotsia, joka on pelkkä ruotsinkielen murre.
Vähän sama juttu, jos ei-suomalaisille, esim. saksalaisille, ranskalaisille, espanjalaisille, englantilaisille jne opetettaisiin Rauman murretta, ja sanottaisiin sen olevan Suomen virallinen kirjakieli.
- Emeritus
...ovat märkiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242401Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3442017Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261883Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101693Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581498Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121042Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181019- 55870
- 63865
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2818