MUSTAFA KARA
näkemyksiä
9812
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tehkää vaan palestiinalaiset rauhansopimus Israelin kanssa niin saatte pitää edes sen kapisen autiomaan palasen itsellänne mikä teidän nyt de facto on.
1947 tarjottiin paljon suurempaa palestiinalaistavaltio, ei kelvannut. Typerät arabit yrittivät tuhota koko israelin, ei onnistunut. Nasserille tuli 6. päivän sodassa niin kiire Siinailta että sandaalit jäi hiekkaan. Yom Kippur yllätyshyökkäys juutalaisten lomapäivänä ei sekään onnistunut.
Nykyään Israel on niin hyvin aseistettu että väkivallalla tai edes terrorilla ei palestiinalaiset edistä asiaansa tippaakaan.
Mitä ihmettä ne Mustafat täällä Suomessa Palestiniaa vapauttavat. Taitaa olla pelko persessä kun pitää tulla suomalaiseten selän taakse räkyttämään.
haluttais sinut Mustafa pelastamaan meille Karjala?
Mustafa vaikuttaa täällä:
http://www.kolumbus.fi/islam-tampere/
PALAUTETTA KEHIIN!
http://www.kolumbus.fi/islam-tampere/naisenasema.htm
Tuossa on taas äärifemakkoille hyvää luettavaa, nämä kun ovat aina ensimmäisenä haukkumassa islamiin kriittisesti suhtautuvia rasisteiksi. Kuinka kukaan pohjoismaiseen tasa-arvoon oppinut ämmä voi kääntyä Islamin uskoon?! Vaan paljon sellaisiakin on.
Gazassa palestiinalaiset ovat nyt osoittaneet väkivaltaa heitä itseään auttavaa EU-laitosta kohtaan.
Millä tavoin tämä parantaa Gazan palestiinalaisten tilannetta?
Millä tavoin se, että boikotoidaan maitotuotteita parantaa palestiinalaislasten ravitsemustilaa?
Mustafalle kysymyksiä:
http://www.kolumbus.fi/islam-tampere/
Siellä on muuten paljon väkeä Gazassa, eivätkä taida omillaan tulla toimeen elintarvikkeidenkaan suhteen. Jos EU ja USA kääntää Hamasilta rahahanat kiinnni, saas nähdä, tuleeko arabiveljet apuun.
Mutta jos ei kerta apu kelpaa, niin ei sitä kukaan pakkoapuakaan anna.
Veikkaukseni on, ettei Syyria tai Saudi-Arabia ala tukemaan vastaavassa mitassa, mutta jos tekevät, niin sehän on vain hyvä.
Ei sillä väliä mikä hyödyttää. Kun ollaan savolaisia maailman valtiaita niin purraan kyll' ruokkivaa kättäkin. Jumalan nimeen...