täytyy

sanoa

kun tämän palstan seriffi on harhaoppinen niin myös palstan opit on täynnä harhaoppia.. ja vielä aika törkeästi Jeesuksen nimessä tullaan hänen työtään turhaksi tekmään.. täynnä antikristuksen palvojia.. näinhän se menee.. sanotaan kristinuskon nimissä kaikkea sontaa kunhan se ei ole raamatun ja pyhän hengen ja uskon mukaista.. äällä kaikenlaiset ateistit kristinuskon alla saarnaavat epäuskoa..
Täällä kun kysellään onko jokin asia syntiä tai kristinuskon mukaista.. niin maallistunut tämänkin palstan anti on käytännössä sama onko palstan nimi porttokirkon oppi vai jokin ihmisoppia.. ja järkeilyä..

MUTTA, aina on joku kristityksi sanova aina jonkun puhtaasti raamatun mukaisen sanoman ja vastauksen.

Siis onko yleinen kristinuskon alla ihmisoppia ja epäuskoan ja suoranaisen saatanpalvojien oppia täällä levitellään.. todellakin Jumalanpilkkaajat ja kieltäjät täälläkin saavat vapaasti puhua sontaa jne.. ja sitten kun alkaa olla tarpeeksi puhdasta oppia niin seriffi tulee saatanan opastamana ja on valta poistaa TOTUUTTA.

Voi teitä kun kirousta hankitte ja eksytätte ihmisä.. voi teitä.. kun ns hyvät ihmiset eivät tee mitään niin pahan valta leviää..

kun tätä palsta joku satunnainen tai jopa johdatettu lukemaan jne.. niin enimmäkseen sontaa saa silmilleen ja saastaa imee täältä..

1

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • påhdiskelija

      Mitäs keskustelua kristinuskosta se sellainen olisi, jossa kukaan ei asiaa kyseenalaistaisi? Minkäs sille voi jos "tosikristityt" ovat täällä harvassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      38
      3662
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      27
      3219
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2855
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      82
      2677
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1748
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      80
      1680
    7. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1507
    8. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      15
      1485
    9. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1474
    10. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      28
      1468
    Aihe