Erilainen Suomi

Another Finalnd

Kehittämisehdotus: joku voisi avata sivuston www.anotherfinland.org, joka rohkeasti julkaisisi sanan vapauden nimissä ne pilakuvat. Suomettuminen on muuttanut muotoaan. Nyt ollaan boikottien pelossa taloudellisten intressien edessä rähmällään.

"STT: Tanskalainen verkkosivu pyytää muslimeilta anteeksi

Tuhat tanskalaista oli käynyt kirjoittamassa nimensä internetsivustoon, www.anotherdenmark.org, pahoitellakseen pilapiirrosten muslimeille aiheuttamaa mielipahaa. Uusia allekirjoituksia kertyi viisi joka minuutti.

Sivusto avattiin keskiviikkoiltana. Tarkoituksena on osoittaa Tanskan ja muun maailman muslimeille, että Tanskassa on iso joukko ihmisiä, joiden mielestä erilaisia uskontoja ja näkemyksiä pitää kunnioittaa.

- Haluamme kertoa, että on olemassa toisenlainen Tanska, joka ei suhtaudu vihamielisesti islamiin, sanoo sivuston luoja Nikolai Lang."

0

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kelekkakisat

        Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
        Nivala
        35
        11407
      2. Aivan kauheaa

        Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
        Imatra
        63
        9770
      3. Onko kaivattusi

        …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
        Ikävä
        143
        5537
      4. Kuinka pitkä välimatka

        on teidän kotien välillä?
        Ikävä
        144
        3784
      5. Epäilen ettet edes

        Kehtaisi liikkua kanssani.
        Ikävä
        75
        3740
      6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

        Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
        Maailman menoa
        37
        3625
      7. Oletko huomannut

        Yhden muutoksen?
        Ikävä
        40
        3378
      8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

        Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
        Maailman menoa
        24
        3173
      9. Jäikö meidän välit

        Mielestäsi Kesken?
        Ikävä
        63
        2783
      10. Olisipa saanut sinuun

        Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
        Ikävä
        79
        2573
      Aihe