Imakonrakentajilla olisi taas töitä Heinäluoman
imako on syöksyssä,sen on huomannut myös
Seura lehti. Kaduilla puhutaan aikamiespojasta.
Suuri kysymysmerkki on Heinäluoman kielitaito?
Kun Heinäluoma oli puheenjohtaja kandidaatti
hän oli myöneisesti esillä medioissa,mutta nyt
on mies ihan maitohapoilla.
Heinäluoma syöksyssä
6
311
Vastaukset
- roppakaupalla
Kyllä se kuule vetää maitohapoille, kun joutuu ähkimään vaalitaistelussa vääryyden tiellä ja puhumaan palturia työkseen.
Demarien suunnitelmien mukaan, joka myös kansalle selväksi tehtiin Tatskan piti tulla valituksi pressan vaalissa I kierroksella tuosta vaan "heittämällä sisään", mutta ei ne nuotit oikein toiminukkaan ja Heinähattu joutui paiskimaan valheita mediaan aivan urakalla, jotta voitto ei luisuisi loppupeleissä käsistä.
Sitäpaitsi Heinällä rupeaa olemaan jo ikää ja juoksu-urheilu käy helposti kunnon päääle, jos ei ole ehtinyt treenaamaan. - ylioppilaaksi
Pitemmälle eivät kyvyt riittäneet, mutta millä eväillä ja millainen ylioppilastodistus?
- on ylioppilas
Ylioppilastodistus on tiettävästi hankittu ns. kypsässä iässä iltakoulusta, jotka nykyisin tunnetaan nimellä aikuislukio. Onhan tuota miehllä ikää jo 50 vuotta. Kannattaneeko sitä enempää opiskellakaan. Toiset näetsen pätevöityvät valtiovarainministeriksi pelkällä sossujen jäsenkirjalla ja yo-todistuksella, mutta jos on väärästä puolueesta, niin pitää opiskella maisteriksi ja silti voi jäädä työttömksi.
- ylioppilas
on ylioppilas kirjoitti:
Ylioppilastodistus on tiettävästi hankittu ns. kypsässä iässä iltakoulusta, jotka nykyisin tunnetaan nimellä aikuislukio. Onhan tuota miehllä ikää jo 50 vuotta. Kannattaneeko sitä enempää opiskellakaan. Toiset näetsen pätevöityvät valtiovarainministeriksi pelkällä sossujen jäsenkirjalla ja yo-todistuksella, mutta jos on väärästä puolueesta, niin pitää opiskella maisteriksi ja silti voi jäädä työttömksi.
Mutta onko yo-tutkinto saavutettu rehellisesti? Hiukan epäilen, on sen esiintyminen niin kieroa.
Heinäluoma haaveilee muuten vieläkin nettisivuillaan ensimmäisen kierroksen vaalivoitosta! - pysähtyneisyyden aikaa
ylioppilas kirjoitti:
Mutta onko yo-tutkinto saavutettu rehellisesti? Hiukan epäilen, on sen esiintyminen niin kieroa.
Heinäluoma haaveilee muuten vieläkin nettisivuillaan ensimmäisen kierroksen vaalivoitosta!Tämä teksti suoraan Heinäluoman nettisivuilta:
"SDP:n puheenjohtajan Eero Heinäluoman mukaan presidentti Tarja Halosella on mahdollisuus tehdä historiaa ja tulla valituksi suoraan presidentinvaalien ensimmäisellä kierroksella. Heinäluoma pitää hyvin todennäköisenä, että Halonen ylittää näin aikaisemman Mauno Koiviston vuoden 1988 vaalien 48 prosentin tuloksen."
Selitys on hyvin yksinkertainen: Heinäluoma elää pysähtyneisyyden aikaa. - para paellum
ylioppilas kirjoitti:
Mutta onko yo-tutkinto saavutettu rehellisesti? Hiukan epäilen, on sen esiintyminen niin kieroa.
Heinäluoma haaveilee muuten vieläkin nettisivuillaan ensimmäisen kierroksen vaalivoitosta!Ylioppilastodistuksia saa ja on saanut aina ostaa Suomessa. Ei tarvitse muuta kuin isket rahaa pöytään niin homma järjestyy. Rahan ja korkean aseman avulla saat myös tohtorintutkintoja. Eli ei mikään ihme ole, että Heinäluomakin on yo. Hankkimiskeinoista miulla ei ole mitään käsitystä. Onko teillä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1524934Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa193575Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1603381Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss352861Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu982611Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181863Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky101645Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1511485Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo111482Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut111277