Netti on loistava media. Totuus usein löytyy verkosta. Tässä oiva esimerkki.
http://www.sihteeriopisto.net/nayta_artikkeli.php?artikkeli_id=300
http://www.sihteeriopisto.net/nayta_artikkeli.php?artikkeli_id=300
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
epätoivoinen huora ja vielä epätoivoisempi huoran asiakas lyönyt hynttyyt yhteen. Taistelevat tuulimyllyjä vastaan. Kärpäset yrittävät ampua tykillä. Huvittavaa.
300 000 käy. Prosentuaalisesti ei tee paljoa.
n. 2,2 miljoonaa miestä. Eläköön oikeat, tosiMiehet!! Eläköön, eläköön, eläköön!
... kuin yleensä on tiedossa ja ilmiö on sitä paitsi kasvamassa."
"Naisia on huomattavasti enemmän kuin on arvioitu.
Tarkkoja lukuja ei tunneta.
Naisille myy seksiä jopa satoja miesprostituoituja,
joten on ilmeistä, että heidän palvelujaan myös ostetaan"
Vaikutusta tai ei. Lakivaliokunta on ilmoittanut tänään.
Lakivaliokunta aikoo pyytää myös lausunnon perustuslakivaliokunnalta. Se koskisi lain vaikutusta perusoikeuksiin kuuluvaan elinkeinovapauteen ja henkilökohtaisen koskemattomuuden suojaan.
Seksin ostokieltolakiesitys rikkoo useita lakeja ja Suomen hyväksymiä kansainvälisiä sopimuksia, mukaanlukien perustuslakimme.
Valiokuntien lausunnot paljastavat väistämättä laisäätäjien rämettyneisyysasteen.
Painavatko lait ja kansainväliset sopimukset enemmän kuin hallituksen miesvihakaheleiden lesbofemakoiden kusetuvimma?
Ota selvää asioista ennenkuin tulet julkisille palstoille esittämään väitteitäsi vai väitätkö tosissaan, että kaikki Suomen n. 3 miljoonaa naista ja naisen alkua on lesboja? Lesboja ja femakoita on Suomessa saman verran kuin teitä seksinostolakia vastustavia moraalisesti rappeutuneita äijiä ja ämmiä. Kannattaisi huorakiihkoltaan rauhoittua ja ottaa selvää asioista.
Ai oletko sinäkin, niitä naisia Kaarina?
En olis uskonut mitä viimeksi tehtiin.
"Lesboja ja femakoita on Suomessa saman verran kuin teitä seksinostolakia vastustavia moraalisesti rappeutuneita äijiä ja ämmiä."
Oikea vastaus; Suomessa on ENEMMÄN seksinostolakia vastustavia (moraalisesti rappeutuneita?), viisaita ja omilla aivoillaan ajattelevia äijiä ja ämmiä kuin lesboja ja femakoita.
mistä ton tiedon sait?? Hahhaah! Typerys!
Te olette häviävän pieni VÄHEMMISTÖ. Teitä halveksitaan, vihataan ja inhotaan.
Jos Suomessa on 3M naista, joista enintään 1M on lesboja ja femakkoja, niin se on 1/6 suomalaisista. Ja jos miehistä 1/3 on femakkoja (tai muuten tossun alla), niin seksin oston kriminalisointia kannattaa n. 2/6 eli 33% suomalaisista.
Okei. Laskelma on karkeasti pyöristettyä koska esim. lapsia ja vajaa-valtaisia ei ole siinä eriteltynä. Mutta suuruusluokka on suurinpiirtein tätä luokkaa. Jos olet eri mieltä, niin todista väitteeni/laskelmani vääräksi.
matikan taituri ja tietoniekka mistä tulee tuo luku esimerkiksi lesbojen määrästä? Kuka ne on laskenut? Sinäkö?