Miten kannattaisi varautua ennen ku alkaa päivittää käyttistä win 98:sta win 2000:n? Esim. varata jotain ajureita netistä valmiiksi koneelle tms.?
Päivitys W98 -> W2000
2
429
Vastaukset
- päivittää
ei kannata päivittää vaan ottaa kopiot cd:lle tiedostoista ja alustaa kovalevy ja asentaa kokonaan uusiksi koko roska. Näin tulee toimivampi järjestelmä. Sitten vaan microsoftin sivuilta uusimmat turvapäivitykset ja servicepackit.
- paappat
Tuossa taitaa olla perääkin.
Päivitin itse vastaavan käyttiksen 98.sta-2000.een.
Kaikki meni todella hyvin päivityksessä, mitä koneessa oli ennalta: tiedostot, ohjelmat, asetukset jne säilyi loistavasti.
Ainoa ongelma mikä koneeseen jäi oli sen sammuttaminen. Ei saammu kuin virtanappia painamalla pitkään. Sen verran taitoa puuttui etten osannut moista korjata, no peli kyllä toimii nyt muuten vakaammin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694801KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1883745- 1823395
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?763175Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502899- 251984
- 241921
- 1791724
- 301676
- 431385