Olemassaolo

Luuseri

Pyydän anteeksi olemassaoloani, koska olen luuseri, eli epäonnistunut ihmissuhteissa ja työssä. Anteeksi!

1

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oppimiseen

      Kai ymmärrät, että epäonnistuminen kuuluu OPPIMISEN prosessiin! Kukaan ei osaa tehdä mitään tosta noin vain opettelematta! Toisille on helpompi tehdä toisia juttuja ja toisille toisia. Ehkä et ole löytänyt omia taitojasi? Kokeile juttuja mitä et ole aiemmin tehnyt!

      Voit epäonnistua uudestaan ja uudestaan, ei se haittaa, eikä tee sinusta "luuseria". Tärkeintä on oppia epäonnistumisista! Tiedätkö kuinka montaa kertaa keksijät tekivät ja kokeilivat juttujaan ennen onnistumista? en minäkään ny tmuista sitä mutta kukaan ei onnistu kerralla! tai jos onnistuu niin onnistuuko toisen kerran peräkkäin?!

      Myös voisit miettiä miten määrität onnistumisen tai menestyksen? Itse pidän itseäni menestyneenä koska olen kehittynyt ihmisenä niin paljon viimeisen kymmenen vuoden aikana. ja olen ylpeä itsestäni. minua ei voisi vähempää kiinnostää "yleinen" määritelmä menestyneestä ihmisestä(johon liittyy mammonan kerryttäminen ja ura ym)!

      Etsi itsesi, yritä hyväksyä se mitä olet (menneisyytesi myös) niin pääset alkuun!

      olet yhtä arvokas ihminen kuin kuka tahansa maapallolla elävä ihminen! Sinun arvosi peustuu siihen kuka olet eikä siihen mitä teet! Sinunlaista ihmistä ei ole toista olemassakaan, olet ainutlaatuinen! Ja sinulla on oma paikka maailmassa! Olet täysin riittävä juuri tuollaisena kun nyt olet tätä lukiessasi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      38
      3682
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      29
      3245
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      69
      2878
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2730
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1748
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      81
      1699
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      23
      1528
    8. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1507
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      28
      1478
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1474
    Aihe