Polvirukoukset päättyneet

toteaja

Näyttää sunnuntaina polvirukoukset olevan ohi, kun krisselit taas sankoin joukoin käyvät julistamaan uskon sanaansa palstalla. ''MENKÄÄ JA PELASTAKAA NE POLOISET ATEISTIT! MINÄ OLEN TIE, TOTUUS JA ELÄMÄ! BONUKSEKSI SAATTE IANKAIKKISIA ELÄMIÄ! TÄNÄÄN ERIKOISTARJOUS: Yhdestä ateistista KAKSI iankaikkista elämää!!!''

6

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se siellä pommittaa

      Nuo viis viimeistä on kaikki samalta häröltä.

    • niinpä niin

      monen uskiksen pakkomielteenä näyttää olevan tulla tänne ateismipalstallekin harjoittamaan uskontoaan. Polvirukoilijoita ja saarnaajia riittää.

      • ekiukki

        Jostain kumman syystä jokainen palstan ateisti kirjoittaa pakkomielteenomaisesti kristinuskosta, vaikka otsikko on "Keskustele ateismista". Siksi kai krisselit vastaa!


      • Canopus
        ekiukki kirjoitti:

        Jostain kumman syystä jokainen palstan ateisti kirjoittaa pakkomielteenomaisesti kristinuskosta, vaikka otsikko on "Keskustele ateismista". Siksi kai krisselit vastaa!

        Ateismissa on todella vähän keskustelemista. Tämä palsta onkin enemmän paikka, jossa voi keskustella asioista ateistien näkökulmasta. Kristityt koittavatkin sitten pakkomielteisesti osoittaa, että asioita ei kannattaisi pohtia ateistien näkökulmasta. Syynä tähän on se, että kristityt kokevat ateistit uhkana heidän uskolleen ja siksi he koittavatkin käännyttää ateisteja omaan uskoonsa, jotta tämä uhka poistuisi.


      • niinpä niin
        ekiukki kirjoitti:

        Jostain kumman syystä jokainen palstan ateisti kirjoittaa pakkomielteenomaisesti kristinuskosta, vaikka otsikko on "Keskustele ateismista". Siksi kai krisselit vastaa!

        mikä on luonnollista tässä maassa, mutta ateistisesta näkökulmasta. Tämä on ateismipalsta, täällä ihmeet eivät todista mitään, ei polvirukoukset eikä muu uskonnon harjoittaminen.
        Eikö näinkään yksinkertainen asia mene uskiksen ymmärrykseen (retorinen kysymys).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3928
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      357
      3048
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1978
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1685
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1129
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      42
      889
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      831
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      70
      818
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe