Lukekaa ja ymmärtäkää, että HS:t osaa
myös antaa positiivista palautettakin silloin tällöin muillekin kuin demareille.
Mielestäni kirjoitus oli hyvä ja ennekaikkea asiantuntija haastateltavien lausunnot Matin
kyvykkyydestä.
Keskustalla on hyvä ja pian maailman laajuista arvostusta nauttiva mies keulilla.
Pikkusen ruutia vielä niin se on Blick!
myös antaa positiivista palautettakin silloin tällöin muillekin kuin demareille.
Mielestäni kirjoitus oli hyvä ja ennekaikkea asiantuntija haastateltavien lausunnot Matin
kyvykkyydestä.
Keskustalla on hyvä ja pian maailman laajuista arvostusta nauttiva mies keulilla.
Pikkusen ruutia vielä niin se on Blick!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Erkon lehdessä muutenkin oli hyvää luettavaa tänä sunnuntaina. Parasta antia lienee HS:n lainaus Ilkasta, jossa Holkeri, Koivisto ja Erkki Liikanen nimetään laman syyllisiksi.
Vihdoinkin neutraalia toimittamista.
Taidan jatkaa HS:n tilaamista.
Tulin samaan tulokseen.
Tosin vielä on matkaa tasapuolisuuteen, mutta hyvä askel HS:lta parempaan suuntaan.
Vanhanen on EU:n puheenjohtajamaan pääministeri ja käyttää ylintä allekirjoitusvaltaa puoli vuotta.
Vanhanen on Euroopan johtaja. Berlussconit joutuu kumartelemaan.
Sietääkin vähän erkkolaisen kohottaa profiilia.
Berluscoonin aika alkaa valua loppuun poliittisella tiimalasilla. Hänen sanoillaan ei vuoden päästä ole enää juurikaan painoarvoa.
Otsikoissa yleinen kepulainen mielipide.
...mutta nyt se lienee kirjoittanut osapuilleen totta. Itse en ole tätä mainittua kirjoitusta lukenut.
Yleensä Erkon medioista huokuu urbaani ahdasmielisyys ja epä-älyllinen kepukauna.
Pitkään olen etsinyt sopivaa sanaa ilmiölle, jota esimerkiksi JormaKKorhonen ja Mielipidepankki edustavat.
Siinä se on kiteytettynä, kiitos:
"Urbaani ahdasmielisyys"
(se vielä, että Helsinki tosin on tuppukylä verrattuna oikeisiin kaupunkeihin, kuten Pariisiin tai Londoniin, joissa visiteeraan jos haluan käydä kaupungiss. Helsinki on vähän tyhmä paikka, jossa ei syki kaupunki).
ahdistaa Londonissa ja Pariissa vieraillutta maailmankansalaista. Ilmapiiri on kuin maaseudun pikkukylässä - humaanisuus puuttuu.
'Urbaani ahdasmielisyys'. Aika hyvä kiteytys toden totta.
Käyttäisin kyllä ilmausta globaali, urbaani ahdasmielisyys eli urboglobo ahdasmielisyys.
Voi herra jumala mitä se voikaan olla!
Mutta minä kun asun sellaisessa, eli täällä iki-ihanassa Stadissa, en kyllä koe mitään hurmiota Lontoossa tai Pariisissa, eivät ne ainakaan edukseen Stadista poikkea.
Menepä käymään Mexico Cityssä tai Kairossa, niin voit ihailla vielä paljon suurempaa kaupunkia! Niissä saattaa olla sinulle tutumpia tuoksujakin, niitä, joita siellä Peräkälviän pelloilla päivittäin haistelet.
Ylläoleva on sanottu kaikissa noissa ja monissa muissa todella suurissa kaupungissa käyneen ja asuneenkin varmuudella. Stadin voittanutta ei ole!
käyny vaikka missä!
Vain" 500 vuotta sitten Helsingissä viljeltiin maita ja eläimet löntysti keskellä Helsingin keskustaa.
(Helsinki-kirjasta)
housut roikkuen puolihaaroissa.
Hyvä sana totta tosiaan.
U-r-b-a-a-n-i a-h-d-a-s-m-i-e-l-i-s-y-y-s