onpa tyhmä ukko tuo iranin pressa, puhuu ihan päättömiä, varmaan viinihumalassa. ;D
http://www.iltalehti.fi/2006/02/12/200602114091717_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/2006/02/12/200602114091717_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
..atomipommin laukaisimen käteen?
Tuomitsemmeko USA:n tai Israelin, jos ne suorittavat ennnaltaehkäisevän iskun Iranin ydinlaitoksia kohtaan?
Ne nyt ovat niitä Ahmndinejadin puheita. Viinahöyryissä tosiaan puhelee. Ei se muuten uskaltaisi uhoilla Israelin tuhollakaan. Mitähän merkkiä se juo, Koskenkorvaa kai?
shaahin aikana iran oli hyvä maa, shaahi piti eläimet kurissa ja ei päästänyt niitä hillumaan.
ei pommia eieieieieiei
onhan tunnettua että esim.Auswitzin keskitysleirissä väitettiin kaun tapetun 4 miljoonaa juutalaista
Nyt puhutaan vain miljoonasta tapetusta
Varmistettuja nimeltä tunnettuja Auswitzissä tapettuja juutalaisia on tunnistettu alle 100000
kaasukammiot ja polttouunit on valetta.Kaasukammioiksi väitetyt tilat eivät olisi toimineet käytännösssä
Olivat suihkuhuoneita joissa leireille tulijat kävivät suihkussa ja syöpäläiset hävitettiin
"holokausti" on siina mielessa satua etta yleensa silla tarkoitetaan juutalaisten tappamista. Mihin on unohdettu muut? Juutalaiset olivat kuitenkin vain pieni osa kaikista tapetuista. Saksan keskitysleireilla kuoli enemman muita kuin juutalaisia. Muista sodan aikana tapetuista tai muuten kuolleista puhumattakaan. Heita ei mainita.
mutta osa. Muut on unohdettu. Eikä Atlantin vallin murtaminen ja "suuri maihinnousu" olleet toisen maailmansodan ratkaisu. Muut on siinäkin unohdettu.
muistelee, sitä tikulla silmään.
asiaa ja linkki toinen maailmansota.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Keskitysleiri
iranin pressa voisi opetella käyttämään nettiä!!!