Mitä mieltä Pitskusta?

Mitä mieltä olette alueesta? Entä onko alueen sisällä joitain tasoeroja?

Mitä hyviä ja mitä huonoja puolia?
1332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pitäjänmäkiä on oikeastaan kaksi; uudempi Valimon alue ja aseman ympärillä oleva vanha P-mäki. Valimon alueella on enemmän kaupungin taloja ja kaikenlaista "kulttuuririkkautta". Pitäjänmäellä on päivälläkin vilkasta, koska alueella on runsaasti työpaikkoja - illaksi P-mäki hiljenee. Vanhalla puolella on muutama ravintola, Valimossa vain yksi. Pitäjänmäen ongelma on se, ettei sillä enää ole tilaa kasvaa, ellei Takkatien aluetta oteta asuinkäyttöön. Ja kun ei tule uusia asukkaita, ei tule palvelujakaan. Parasta Pitäjänmäessä on hyvät ja monipuoliset yhteydet joka suuntaan. A-juna P-mäeltä Helsinkiin 12 min ja Valimosta 11 min.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pera kirjoitti:

Mitä mieltä olette alueesta? Entä onko alueen sisällä joitain tasoeroja?

Mitä hyviä ja mitä huonoja puolia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu