Onko kanttori ottanut täällä "varajeesuksen" paikan?
Oliko Jeesus hui...Jari?
Oliko Jeesus hui...Jari?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Outoa ontua puolelta toiselle...kuin edellisessä elämässään...mässää nyt sanoilla...juopunut nisti adventisti...kun ei ruyuilla ja viinillä enää saa jumaloitua ..nauttia elämästään?
Voi jari...huijari...ei kai nyt sentään?
Syömärien ja juomarien ystävänä Nasaretilainen tunnettiin...palaa mies entisellesi...pois kirjanoppineiden ja fariseusten teiltä...?
Elämää kokenut...itsekin?
..takaisin...ei terveet tarvitse parantajaa, vaan sairaat...sinne jarlaut ja piutpaut vanhemmiston titteleille...kyllä Timo vastaa edelleen kirjeisiisi...?
..väärinkäyttöä petokseen ? (2 Mooseksen kirja..)
Vai liekö provosoinnissa siementä totuuteenkin...? Kaikki kun ovat eksyneet ja valheen teille päätyneet sokeina sokeita talutellessa...?
Meitä kaikki odottaa tuomio...kuolema, joka ennustettiin...ainakin se on varmaa ja tieteellisesti todistettu...Ylösnousemus on USKON asia...?
...rakastaen läheisiämme?
Ei sen monimutkaisempaa...tämä Nasaretilaisem perusoppi...ja kunnioittkaamme ja kiittäkäämme Luojaa?
painavaa sanailua tuosta uskovien vihollisesta jarlausta