Olen pohtinut tälläistä asiaa, olen 18-vuotias tyttö ja olen vielä neitsyt ja muutenkin hyvin kokematon ja luulen olevani vielä ainakin pari vuotta, ei ole ollut oikeaa kohdalla. En ole mikään kauhea rumilus, joskus jotku mukavat pojat ovat viheltäneet perään ja kehuneet ja minä olen sitten vain hymyillyt ja lähtenyt pois muuten iskee paniikki. Niin onko neitsyydestä haittaa sitten vaikka 20-vuotiaille miehille kun ei oikein osaa mitään?
neitsyydestä haittaa?
Pauliina
144821
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ajatteles ny. Sun kaikki kaveris ovat alkaneet antaa jo 12-13 vuotiaina. Ovat jo sinun iässäsi väljiksi naituja, aikuisen naisen vitun omistavia naisia.
Ja sä vielä tiukkapimpsainen impi,jonka pimperoon sopii tuskin ykhtä sormea enempää,sekin liukaste aineen avulla. Olis jo korkea aika sunkin siirtyä naisten kastiin antamalla het ensimmäiselle pojalle joka kohdalle sattuu.
He-he hee :) Humoristinen kirjoitus, kiitos!
Itse menetin sen 21-vuotiaana. Että ei sulla vielä mitään hätää ole. En oo koskaan törmänny yhteenkään jota se olis haitannu, et olisivat karkuun juosseet. Päinvastoin, miehiä pyöri kuin kärpäsiä hunajapurkin ympärillä kun tiesivät neitsyydestäni. Annoin ihanimmalle pojalle. Sul on varaa valita.
Minäkin olen 18-vuotias tyttö ja yhä neitsyt sekä kokematon. :) En koe asiaa ollenkaan haittaavana, vaikka kaikki ystävät ovat kokeneita. Miehet ainakin huomaavat, etten ole mikään kiertopalkinto. Haluan kokea 'sen' juuri sen oikean kanssa. :D
ei kannata kuitenkaan odottaa juuri sitä oikeaa, koska eihän sellaista ole. Itse annoin neitsyyteni myös 21- vuotiaana, en sille oikealle, mutta ihanalle ja mukavalle pojalle joka jaksoi oottaa mua kunnes olin valmis. ÄLä ota paineita, se menee sitte ku menee ja siltä tuntuu!
Itse olen mies ja täydyn tähän asiaan todeta että ei tuosta mitään haittaa ole, ehkä saattaa vähän miestä pelästyttää aluksi mutta siitä EI todellakaan ole haittaa, huomaa heti ettet ole mikään kiertopalkinto joten tuskimpa tuo ketään haittaa...:)
Ei ole haittaa. Mielestäni se on arvostettava asia, ettei oma kumppani ole kaikille värkkiään jakanut! Kyllä ne temput sitten ihan mielellään opettelee sen kumppaninsa kanssa kahden.
Eipä siitä tietenkään haittaa ole. Olet säilyttänyt terveytesi ja kokeilunhalusi omalle, sille oikealle. Kyllä sen homman on tainneet kaikki oppia aikanaan. Niin aivan varmasti opit sinäkin. Älä syöksy suin päin kokeiluihin se on paljon vaarallisempaa.
..työnsaantia kun pomo katsoo papereista että "jaahas jaahas, 18-vuotias tyttö ja vielä neitsyt ja muutenkin hyvin kokematon. Ei meillä kyllä taida olla tarvetta tuollaiselle. Mutta soitapa parin vuoden päästä uudelleen!"
;-)
Naiselle neitsyydestä tuskin on haittaa, vaikka Suomi24:n keskustelujen perusteella välillä löytyy niitäkin, jotka tyydyttäjää etsiessään ovat löytäneet neitsyen. Kuitenkin, todennäköisyys löytää mies, jota neitsyys ei haittaa, on kuitenkin paljon suurempi kuin todennäköisyys löytää sellainen, jolle se on ongelma.
Miehille poikuus tuntuu olevan toinen juttu. 20 ikävuoden jälkeen poikuus alkaa haittaamaan yhä enemmän, ja kun 25 vuoden raja ylittyy, niin mies voi kai heittää kaiken toivon, kun on saanut jo kaikkien naisten silmissä viallisen tuotteen leiman ("täytyyhän siinä jotain vikaa olla, kun ei ole tuossakaan vaiheessa vielä naista löytynyt").
älä kuule mieti mitään.sulle tulea ei ole mitään haittaa sun neitsyydestääsi ole vaan kun et olisikaan pojat ei välitä siitä oletko neitsyt vai et,ne haluaa vain pillua eikä välitä onko se ehta vai ei.
neitsyydestä itsellesi ja tulevalle puolisollesi. Mikäpä ihanampaa kuin että 2 uskollisina tulevalle puolisolleen ollutta löytävät toisensa.
Ole ylpeä neitsyydestäsi!
Aloittaneet pojille antamisen.....
Olen myos neitsyt, ja 18 vuotta!!! Olen Amerikassa vaihto-oppilaana, joten todennakoisesti tulen olemaankin viela hetken. Kun ihmiset ovat kysyneet olenko neitsyt, niin olen sanonut etta olen. Nama alkaa onnittelemaan ja kehumaan etta hyva juttu, loistavaa. Mutta suomessa siita ei ole kuin haittaa!!!!! Pitaisi siitakin paasta eroon, mutta ei haluaisi kellekkaan satunnaiselle... Suomalaiset ei arvosta...