Joku Amerikan kaasukammioasiantuntija Leuchter on kirjoittanut kirjan jossa hän kiistää juutalaisten kaasutuksen.
Rupesin tutkimaan asiaa, koska tuosta juutalaisten joukkomurhasta on noussut jonkinlainen kohu. Minusta tuntuu aika ihmeelliseltä, että näinkin korkea insinööri kieltää tämän.
Rupesin tutkimaan asiaa, koska tuosta juutalaisten joukkomurhasta on noussut jonkinlainen kohu. Minusta tuntuu aika ihmeelliseltä, että näinkin korkea insinööri kieltää tämän.
Vastaukset 39
Vanhimmat
...Tässä: http://www.ihr.org/books/leuchter/leuchter.toc.html
huijaamisen mestareita, onhan niitä saatettu vahingossa joitakin kaasutella, mutta MILJOONIA? se lienee huuhaata? mahtaneeko kunnollista tutkimusta aiheesta ollakaan?
...tuossa Leuchterin kirjasessa luvut ovat erittäin pieniä. Tämä kyllä antoi melko suuren epäilyksen aiheen koko jutulle.
http://www.kansallissosialismi.com/
Auschwitzin nimen alla toimi kolme eri pääleiriä.
Auschwitz I joka oli keskitysleiri, eräänlainen vastaanottokeskus. Täällä ei kuollut kuin muutama kymmenen tuhatta.
Auschwitz II eli Birkenau joka oli varsinainen kuolemanleiri, täällä kaasutettiin ja poltettiin päälle miljoona ihmistä.
Auschwitz III oli työleiri joten asukkaat pyrittiin pitämään jotenkuten hengissä puuhastelemass IG Farbenin kemiantehtailla.
Madjanekin kuolemanleirillä puuhasteli sitten näitä Ilsa SS-naarastiikerin esikuvia jotka kaasuttelivat etupäässä naisia ja lapsia.
Tarkempaa tietoa löytyy vaikka wikipediaa kaivelemalla. Tietysti kaikkia lukuja ja tietoja voi pitää pelkästään juutalaisena salajuonena.
Itse en pidä Wikipediaa kovinkaan luotettavana lähteenä ja ennemmin uskon tätä Leuchteria. Tuo on muuten melko mielenkiintoista luettavaa tuo kirja.
Leuchter on tehnyt kyllä tarkkaa työtä tutkiessaan näitä kammioita. Kommentoikaa ihmiset!
...että taidatte elää jossain sulomaassa missä kaiken pahan voi kääntää hyväksi kun tarpeeksi uskoo. Hohhoijaa .... Kuka tahansa voi pyöräyttää"tarkoilla tutkimuksillaan"minkä TAHANSA asian nurinpäin ja aina löytyy joukko joka kumartaa näitä suuren tietäjän uusia mielipiteitä. PLIIS.
Kuka tahansa voi kirjoittaa kirjan ja väittää mitä tahansa. Wikipedia on taasen jatkuvan peer reviewin (mitä tämä sitten suomeksi onkaan) alaisena. Holokaustista ja keskitysleireistä on tehty lukemattomia tutkimuksia joka suunnalta, ja etenkin saksalaisten toimesta ja aina päädytään noin kuuteen miljoonaan. Arvelisi että varsinkin saksalaistutkimuksilla olisi ollut vahva agenda päätyä paljon pienempiin lukuihin jos niille olisi ollut minkäänlaista todistetta.
...on tutkitusti tiedoissaan yhtä tarkka (=sisältää keskimäärin yhtä paljon virheitä per artikkeli) kuin Encyclopedia Britannica.
Aina päädytään kuuteen miljoonaan. Mitä nämä lehtiartikkelit sitten tarkoittavat:
http://www.vho.org/tr/2003/1/Image1102.gif
http://www.vho.org/tr/2003/1/Faurisson17-23.html
Ja miksi nämä muistomerkkilaatatkin vaihdettiin?
http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://www.fpp.co.uk/ActionReport/AR14/images/AuschwFourMill.JPG&imgrefurl=http://www.fpp.co.uk/Auschwitz/Osteuropa/Meyer_replies.html&h=214&w=200&sz=10&tbnid=M3GxqUtX6CQiqM:&tbnh=101&tbnw=94&hl=fi&start=4&prev=/images?q=auschwitz death toll&svnum=10&hl=fi&hs=GNi&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi-FI:official_s&sa=G
http://www.fpp.co.uk/ActionReport/AR14/images/AuschwOneMill.JPG
on ollut jos 6 miljoonaa tapetaan. keskitysleirithän toimivat keskimäärin noin kolme vuotta?? silloin kkeskimäärin olisi tapettu 6000 ihmistä päivässä, jos ne olivat laihoja vaikkapa keskim 50 kg, niin kuollutta ihmismassaa kertyi päivää kohti 300 tonnia, mihin nämä laitettiin?? koko määrä muuten kiloina n 300000 tonnia????? onpa ollut mahtavat uunit jos nämä on poltettu. Miten tämä kuolonuhrien määrä keskitysleireillä on todettu?
Leuchter sanoo tutkimuksissaan näistä krematorioista että keskimäärin on voitu polttaa 6,8 ruumista päivässä. Tuo jää melko kauas kuudesta miljoonasta.
Keskitysleirit toimivat itse asiassa paljon pidemmän ajan. Ensimmmäiset taidettiin perustaa jo vuoden 36 paikkeilla. Suurempi osa niissä kuolleista ihmisistä kuoli aliravitsemukseen ja tauteihin. Lisäksi idässä Babi Jarin kaltaisissa paikoissa yhteensä satoja tuhansia tapettiin ihan perinteisesti ampumalla. Saksalainen tehokkuus tuli esiin kun havaittiin että massiivisten ihmismäärien tappaminen ja todisteiden hävittäminen oli todellakin logistinen ongelma vailla vertaa. Jos asiaa ajattelisi kylmästi prosessi-insinöörityönä, voi todeta että kyllä sitä ihmeellisempiäkin asioita on tehty. Maalaisjärkeä tällaiseen asiaan on turha yrittää käyttää.
miten ne on laskettu, umpimähkäinen arvio, vaiko nimilistat. Onhan ihmisillä nimet olleet, kai joku on joskus kaivannut?
"Keskitysleirit toimivat itse asiassa paljon pidemmän ajan. Ensimmmäiset taidettiin perustaa jo vuoden 36 paikkeilla."
Faktat faktoina eikä mutua, ettei tule vääriä käsityksiä.
kaasuttaminen jo 36, ei kai sentään vielä siinä vaiheessa oltu niin pitkällä!
Natsit olivat tunaroivia harrastelijoita mitä tulee kansanmurhan tekemiseen. Suomessakin toimineet kommunistit olivat kansanmurhien mestareita. Mutta hepä eivät jääneet seisakkeille seisomaan...
Todella suuret kansanmurhat tehdään junalla ja massakuljetuksilla. Jo 30-luvulla kommunistit junailivat vähemmistökansoja kuolemaan miljoonatahtia samaan aikaan kun agitaattorit iloitsivat proletaarin voittoa euroopassa.
Saksalaiset saivat aikaan massakuolemia junailemalla vasta pitkän aikaa eri metodeja kokeiltuaan. Kommunistit olivat tässäkin ihmistappamisen taiteessa omaa luokkaansa.
Stalin aloitti hillittömät ihmistappajaiset rakentamalla junaratoja. Junaratoja joista ei tullut mitään. Sillähän ei ollut mitään väliä.
Lopulta kun junarata saatiin valmiiksi voitiin aloittaa ihmiskuljetukset. Niissä päästiin ihan omalle murhaluvulle unohtamalla kuljetetuille vesi, ruoka tai lämmitys karjavaunuihin. Siksi usein loppupäässä siperiassa vaunuista tyhjennettiin jäätyneitä ihmisraatoja, naisia ja lapsia, säälittävästi vaunun seinille kyyristyneinä. Samaan aikaan natsien kauhutekoja päivitellen.
lainaus"nsimmäinen erityisesti kuolemanleiriksi tarkoitettu leiri perustettiin Chelmnoon (saksal.nimi Kulmhof) Puolassa. Se aloitti toimintansa 8. joulukuuta 1941, jolloin sinne kuljetettiin juutalaisia ympäröiviltä alueilta. Aluksi surmaamiseen käytettiin kaasuvaunuja. Siellä surmattiin kaiken kaikkiaan noin 320 000 ihmistä, joista suurin osa oli juutalaisia. Hauptsturmführer Herbert Lange oli leirin komentajana maaliskuuhun 1942 asti, jolloin hänen seuraajakseen tuli Hauptsturmführer Hans Bothmann. Natsit hylkäsivät leirin 17. tammikuuta 1945.
Syyskuussa 1941, kuukausia ennenkuin tuhoamistoiminta alkoi Chelmnossa, kuutisensataa neuvostoliittolaista sotavankia ja 250 muuta vankia tapettiin Zyklon B -kaasun kokeilussa Auschwitzissa. Auschwitzista tuli kuitenkin varsinainen kuolemanleiri vasta keväällä 1942, kun suuremmat kaasukammiot oli rakennettu läheiseen Birkenauhun.
24.
Joo kyllä leirejä oli alettu perustaa jo vuodesta 33, mutta "teurastus" varsinaisesti paljon myöhemmin...ensimmäinen varsinainen kuolemanleiri siis jouluk 41 aloittanut. Ei tuo varsinainen teurastaminen ole todellakaan kolmea vuotta kauemmin kestänyt juutalaisten osalta.
on myös vähän hämärä tarina, venäjän vallankumoustahan johtivat hyvin pitkälle juutalaiset, nimilistat valtionhallinnosta ja sen eri elimistä löytyvät, juutalaisia lähes kaikki.
Hehän toteuttivat pitkin matkaa talmudin käskyä: "tappakaa kaikki parhaat ei-juutalaiset" siksi venäjällä tapettiin kaikki älymystö (parhaat) ja tietenkin sen ajan juutalaisten viholliset, talonpojat. MUTTA myöhemmin 40 luvulle tultaessa Stalin vainoharhaisuudessaan (epäluuloisena) alkoi teloituttaa myös juutalaista ylimystöä?! maailmanmeno on ihmeellistä?? Nyt joku sanoisi, että bolshevikit tekivät venäjän vallankumouksen, niimpä, mutta kuka veteli naruista ja rahoitti!
Toivottavasti sinulla on joskus tilaisuus nähdä Alain Resnais´n dokumenttipohjainen elokuva Yö ja usva. Näet, kuinka kauhakuormaajilla kipataan sitä kuollutta ihmismassaa tonnikaupalla valtaviin maakuoppiin.
Hirveää, että näin kammottavista asioista edes viitsitään saivarrella.
Yksi rikos ei myöskään oikeuta toista. Niin natsit kuin kommunistit syyllistyivät rikoksiin ihmisyyttä vastaan. Kummankaan rikoksia ei saa puolustella eikä vähätellä.
saa vähätellä, ei myöskäään juutalaisten!
Ei kenenkään.
Samalla lailla Irakin sodassa eli ajoivat Irakilaisten juoksuhautoja pitkin ja peittivät Iralaisia sinne juoksuhautoihin elävältä.
Minun mielestä Auschwitz birkenaun kaasukammio ei oikein ilmatiiviiltä kaasuttamiseen ja kooltaankin miljoonan ihmiseen kaasuttamiseen aikas pieni. vaikuttanu.
Ensinnäkin kammio on tarkan suunnittelutyön tulos.
Toiseksi se ei ole täysin siinä kunnossa kuin missä se oli kuolemantyössään.
Kolmanneksi...kaasua ei edes tarvita kun ahtaaseen huoneeseen tungetaan ihmisiä urakalla ja ovet ja ikkunat suljetaan. Ihmisten oma hengitys tukehduttaa heidät kuoliaaksi. Happi loppuu, niin kuolema tulee.
Lueppa tuota Leuchterin kirjaa. Siinäkin perustellaan tuota kammioiden ilmatiivyttä.
Onhan se tullut ilmi, että Leuchter oli itse antanut itselleen insinöörin tittelin. Lisäksi on todettu, ettei hän ole ollut työtehtävissä yhdessäkään niistä USAn osavaltioista, joissa hän on väittänyt toimineensa teloitusexperttinä.
http://www.nizkor.org/hweb/people/l/leuchter-fred/leuchter-03.html
Voihan sitä näköjään kuvitella olevansa vaikka Rooman keisari, jos vain tarpeeksi lujasti uskoo asiaan.
Äijä on rakentanut Amerikkaan niitä kaasutuslaitoksia.
tutkimuksen kannalta!
Linjalle lähdetään niin eiväthän ne muutkaan historioitsijat voi sanoa onko niissä kammioissa kaasutettu. Eihän heilläkään ole koulutusta.
Niin, voi sitä väittää vaikka rakentaneensa Kiinan muurin. Kahden osavaltion vankilan johto kuitenkin kiistää tuon äijän rakennusväitteet näitä kaasukammioita koskien:
http://www.nizkor.org/hweb/people/l/leuchter-fred/leuchter-01.html
..määrä on aikojen kuluessa pudonnut 9 miljoonasta 510 tuhanteen.
Täältä selaamalla näkee paljonko se on muuttunut:
http://www.vho.org/tr/2003/1/Faurisson17-23.html
Kannattaa myös huomata, että tuossa historioitsijoiden joukossa on myös kuuluisia juutalaisia historioitsijoita.
olla uskottavalla tasolla siis n puoli miljoonaa!
haloo herätkää nyt jo...
http://fi.wikipedia.org/wiki/Operaatio_Reinhard
Oli väärää tietoa. Kannattaa lukea tuolta nuo nykyiset uhrimäärät.
Eiköhän sieltä selvinnyt jotkut kertomaan mailmalle mitä tapahtui. Niiden kertomusten perusteellahan niitä elokuviakin tehtiin.
Ampui mainilanlaukaukset ja siitä Suomi myös tuomittiin oikeen oikeudenkäynnissä ja todettiin "syylliseksi" sodan aloittajaksi.
William Piercen mukaan tämä käytetty Zyklon B ei olisi soveltunut joukkosurmaamiseen.
Sitten ovat nämä kaasukammiot joissa ei ole edes näitä kaasujen jälkiä. Ja jos joku sanoo että ne ovat haihtuneet seinistä aikojen kuluessa. Niin selitäppä sitten se miksi ne kaasun jämät ovat säilyneet niissä puhdistuslaitoksissa joissa Zyklon B:llä puhdistettiin täitä vaatteista. Zyklon B:hän on tuholaismyrkky.
Kyseessä ei ole William Pierce vaan oikea henkilö on kemisti William Lindsey joka mukaan joukkomurhaaminen ei ole mahdollista sillä väitetyllä kaasulla.