Tuonelan joutsenet

ovat pian täällä. Ne pitää kaikki ampua heti rajalla.
3225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että tuonelan joutsen on musta. muutenkin on liian myöhäistä enää rypistellä, kun on öljyä räpylät täynnä.

Äänestä
  • yöllä edes näe, toivottavasti sentään haistaa ja voi ampua suurella hajonnalla ;o))

    Äänestä

Hornetit pääsee tositoimiin niittaamaan joutsenlaumoja lämpöhakuisilla ohjuksila !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelokas kirjoitti:

ovat pian täällä. Ne pitää kaikki ampua heti rajalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu