Windows päivittyi jälleen, ja mukana tuli "Haittaohjelmien poistotyökalun" päivitys.
En ole kuitenkaan löytänyt moista ohjelmaa koneeltani. Missähän se mahtaa olla, ja mitenkä käytetään?
Haittaohjelmien poistotyökalu
7
1420
Vastaukset 7
- katso vaikka
tuolta, siellähän se parhaiten tiedetään:
http://www.microsoft.com/finland/security/malwareremove/default.asp - löytyy
etsi toiminnolla,jos koneella:Windows-KB890830
- se toimii
>Windows päivittyi jälleen, ja mukana tuli "Haittaohjelmien poistotyökalun" päivitys.
En ole kuitenkaan löytänyt moista ohjelmaa koneeltani. Missähän se mahtaa olla, ja mitenkä käytetään?<
-Haittaohjelmien poistotyökalusta tulee joka kuukausi uusi versio, se asentuu koneellesi ja tarkistaa automaattisesti koneesi sen jälkeen se haittaohjelmien poistotyökalu poistaa itse itsensä koneeltasi eli ei sinulla enää sitä ole koneellasi.- Miksi?
Miksi pitää antaa sama vastaus uudestaan?
Lue aikaisemmat vastaukset, tuossa ekassa vastauksessa on linkki, josta löytyy sama tieto.
- voi tehdä
Myös manuaalisesti kirjoita "run" suorita mrt -enter-
- vastauksista
Ohjelmaa ei todellkaan löytynyt koneelta, vaan ensimmäisen vastaajan antaman linkin takaa.
En muuten olisi sitä osoitetta itse ikinä arvannut.
No. Asensin sitten Ubuntun, että se siitä. - Bittinikkari
vastauksista kirjoitti:
Ohjelmaa ei todellkaan löytynyt koneelta, vaan ensimmäisen vastaajan antaman linkin takaa.
En muuten olisi sitä osoitetta itse ikinä arvannut.
No. Asensin sitten Ubuntun, että se siitä.Kerran kuussa tulee Windows Uptiden sivulta automaattisten päivitysten kanssa haittaohjelmien poistotyökalu. Huom! Se asentuu kerran koneelle ja seuraavan kerran kun käynnistät koneen se etsii jotain haiitaohjelmia. Jos mitään ei löydy ohjelma poistuu koneelta. Se ei jää koneelle. Seuraavan kerran uusi haittaohjelmien poistotyökalu tulee ensi kuussa ja tekee ihan samat asiat kuin se aikaisempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63633- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27426- 33415
- 66409
- 32405