Adlan Cruz - Finland Tour 2006: pakkosyöttöä!

Adlan Cruz konsertoi ainakin Tampereella kouluissa niin, että tilaisuuteen määrätyille opiskelijoille ei kerrottu, että kyseessä on lahkolaisten käännytyspropagandatilaisuus. Tätäkö se uskonnoista vpaaa elämä on: ota vastaan pakkosyöttöä jopa koulussa?
1172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kuulijat saavat paremman kontaktin tähteen ja viihtyvät paremmin huippumusiikin parissa. Itse nautin suunnattomasti, kun Adlan Cruz kertoi lapsuudestaan, ensimmäisestä pianostaan kolmevuotiaana yms sellaista urastaan ja sen kehityksestä, sekä lisäksi että hän soitti Sibeliuksen Finlandin omana sovituksenaan pianolla ja sähkösyntetisaattorilla Temppeliaukion kirkossa. http://www.adlanlive.com/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Petter kirjoitti:

Adlan Cruz konsertoi ainakin Tampereella kouluissa niin, että tilaisuuteen määrätyille opiskelijoille ei kerrottu, että kyseessä on lahkolaisten käännytyspropagandatilaisuus. Tätäkö se uskonnoista vpaaa elämä on: ota vastaan pakkosyöttöä jopa koulussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu