kannattaa kyllä katsoa, vaikka uudestaan, ellei sitä eilen nähnyt. Todella asiaa "tulevan" EU maan mielipiteistä naisia kohtaan.
Kunniamurha kun perheenäiti sanoi totuuden tv-ohjelmassa!
Kunniamurha kun perheenäiti sanoi totuuden tv-ohjelmassa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aivan turha pelätä Turkin tuloa EU:n täysjäseneksi, säätämään direktiivejämme sekä turkkilaisten tulvaa luoksemme.
Turkin jäsenyys vaatii kaikkien nykyisten 25 EU-maan ja lisäksi muutaman lähivuosina liittyvän maan hyväksynnän.
Monissa maissa, kuten Ranskassa, aiotaan järjestää kansanäänestys Turkin jäsenyydestä. Ranskan tulos on selvä EI.
Ennemmin taivas putoaa niskaamme kuin Turkki tulee EU:n täysjäseneksi.
Suomessa jos äänestettäisiin, niin varmaan Turkki otettaisiin jäseneksi, äänestiväthän suomalaiset Suomenkin jäseneksi, hölmöt.
"tulevan" EU maan :o))
Natoa on luvattu kysyä, mutta Turkki-kysymystä ei. Epäilen ettei lopulta kysytä muuallakaan. Turkki halutaan puskuriksi Lähi-itää vastaan ja halvan työvoiman reserviksi. Siinä ei naisten oikeudut Turkin perimmäisessä nurkassa paina pätkääkään. Sen Olli Rehn tietää, siksi hän asiaa on suostunut ajamaan.
Ei Turkkia missään nimessä EU:n jäseneksi. Eihän se maantieteellisestikään kovin mielly eurooppalaiseksi. Turkin kanssa voi kuitenkin EU tehdä kauppaa, mutta se riittäköön. Turkin ihmisoikeusasiat ovat ihan retuperällä.
...yms. toisarvoinen ei siinä vaakakupissa paljoa paina. Kun USA haluaa tärkeän Nato-liittolaisensa Turkin EU:hun, niin eiköhän EU ennenpitkää tottele. Turkin liittymisen jälkeen ei EU:sta ole enää kilpailemaan USA:n ja kaukoidän kanssa.