Allekirjoita vetoomus

Täältä löytyy lisätietoa aiheesta. Vetoomus naisten oikeuksien puolesta, väkivallan vastustaminen.


http://www.jokuraja.fi/
2142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joo siis hieno juttu, mutta eikö ylipäätään kaiken väkivallan vähentäminen, varsinkin sotien vähentäminen ja aseteollisuuden lopettaminen olisi aiheellista tänä päivänä? Siinäpä vasta väkeä onkin.

joo, siis naiset nyt sattuvat olemaan tietynlaisessa fyysisesti huonommassa asemassa kuin miehet. Mutta mitä ajattelitte normaalin poliisivoiman lisäksi? Kameroita joka kadunkulmaan - hormonimiehille mikrosiruja? Ei, kyllä tulisi ihan sen perus poliisin riittää mielestäni, yksinkertaisesti kaikki muu on vain ylimääräistä ja turhaa, ja tekee tästä paikasta enemmän ahdistavamman.

ihan vaan kaikella hyvällä..

Äänestä
  • Tuo sharialaki hyväksyy kivittämistuomiot monissa maissa, hirttämisen jne. Naisia raiskataan ja sitten kunnian takia kivitetään. Ensinnäkin nuo asiat voisi hoitaa lainsäädännöllä ja kansainvälisillä pakotteilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei väkivaltaa! kirjoitti:

Täältä löytyy lisätietoa aiheesta. Vetoomus naisten oikeuksien puolesta, väkivallan vastustaminen.


http://www.jokuraja.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu