Suomi: Ei EU
Isänmaan ystävä
7185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Et sinä taida kovin isänmaanystävä olla kun EUta vastustat.
Leningrad cowboys leffasta löytyy tohon sopiva kommentti:"Skeidaa... Ei kaupallista potentiaalia"!
No, missä viipyy vastaus. Normaalisti isänmaanystävät käyvät päälle kuin hakki heti kun joku sormeaan nostaa vastaväitteeseen. Vai huomasitko itsekkin olevasi hakoteillä luettuasi nuo sivut vähän tarkemmin?
Kaikista parasta juttua olivat nuo markan puolesta jutut. Kuten ylemmässä viestissä sanotaan, kumma ettei noita hyviä puolia näkynyt markan olemassaolon aikana. Talouskasvun perusta muka. Pyh sanon minä ja kaikki muutkin järkevät.
Eipä räkänokkien neniä jaksa aina niistää. jättäkää aihe aikuisille.
>kumma ettei noita hyviä puolia näkynyt markan <
>olemassaolon aikana. <
Kaikki peruspalvelut olivat kunnossa ja maassa lähes täystyöllisyys ennen eurokuristusta, mutta ethän baby, elänyt siihen aikaan.
Et ole nähnyt muuta elämää kuin europropagandan, mitä teille siellä koulussa syötetään. "urorahoihin tutustutetaan kampanjan avulla."
Menneisyyden haamut kummittelevat vieläkin. Katselin tuota nimilistaa ja olihan siellä sen luokan änkyräkommunisteja että ei pahemmasta väliä. Jokainen joka on (lähi)historiansa lukenut pystyy päättelemään, että se kapitalismi ei ehkä olekaan mikään hirveä peikko, eikä ole globalisaatiokaan. Bisnes on se mistä ne köyhän työläisen eurotkin ovat alunperin kotoisin.
voi voi ja haloo! Mitä perkeleen nimilistaa? Työläiset niistä joilla vielä on töitä pörssihötörahan sanellessa politiikan suurten maiden suhdanteiden mukaisesti.