Työläiset herätkää!

Miten demarit voivat hyväksyä sen, että ylioppilaat (Heinäluoma, Filatov, Backman) ovat miehittäneet puolueen avainpaikat. He kusettavat teitä! Ammattitaitoinen levyseppähitsaaja tai lihanleikkaaja (kuten Matti Luttinen) olisivat 100 kertaa parempia työväen edustajia hallituksessa kuin nämä vähä-älyiset miljonäärisnobit ja ikuiset ylioppilaat!
2192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eivät menesty porvaripuolueina vaaleissa, niin on sitten parempi porvaristaa vasemmistopuolueet.

Äänestä

Joku niitäkin vaaleissa äänestää...olisiko itsekritiikin paikka äänestäjille.
Äänestäjien kannattaisi kiinnittää huomiota edustajiensa "käyttökelpoisuuteen": eli yleiseen "sisäsiisteyteen", käytöstapoihin, työkokemukseen, koulutukseen, mahdollisuuksiin pärjätä kansainvälisissä yhteyksissä, kielitaitoon. Nämä nyt esimerkkeinä mainittuna.

Demareilla tuntuu olevan nämä kaikki ominaisuudet hakusessa. Ainakin kehittämiseen varaa on todella paljon. Olemattomilla kyvyillä yritetään pyrkiä valtion nokkapaikoille ja sieltä sitten ohjailla Suomen valtiota suuntaan ja toiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Strontium90 kirjoitti:

Miten demarit voivat hyväksyä sen, että ylioppilaat (Heinäluoma, Filatov, Backman) ovat miehittäneet puolueen avainpaikat. He kusettavat teitä! Ammattitaitoinen levyseppähitsaaja tai lihanleikkaaja (kuten Matti Luttinen) olisivat 100 kertaa parempia työväen edustajia hallituksessa kuin nämä vähä-älyiset miljonäärisnobit ja ikuiset ylioppilaat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu