Kanadan huippujoukkue syötettiin leijonille. Vaahteranlehtien veska ei mahtanut mitään Selänteelle. Suomen veska venyi hienoihin haamutorjuntoihin, piti joukkuetta elävien kirjoissa aavistuksen ja onnen ansiosta. Tietysti Suomi olisi koventanut tahtia mikäli olisi tullut takaiskumaaleja. Pelin hallinta oli tärkeämpää kuin uusien maalien teko johtoasemassa vaikka erittäinkin hyvin sitä yritettiin.
Vaahteranlehdet varisee
MiracleMike
3264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ja Niittymäki torjui huikeasti! Kun oli tuuriakin vielä, niin siks voitettiin.
Natsaako nämä jutut enää sitt, kun on tosi pelit kysymyksessä?!
ois nyt luullut, että LeCavalier, Ingila ja nää ois tehnyt jotain maaleja, kun kyseisillä tyypeilä toi NHL menee aika mukavasti.
Esim LeCavalier ei päässyt Suomi pelissä edes kunnolla maalin eteen kokeilemaan maalien tekoa..
Missä vika?
Ohan se sanomattakin selvää, että joukkueessa, missä pelaa Sakic ja Thornton on Lecavalierin vaikeampi saada riittävästi peliaikaa, kun Tampan joukkueessa.
Lecavalier on tottunut ykkös tai kakkoskentän rooliin, niin ohan se vaikee sopeutua, kun ei saakkaan enää samalla tavalla huomiota.