Oli pimeä talvinen ilta. Ystäväni oli tuomassa unohtunutta tavaraa minulle työpaikkani viereen. (Ystävälläni on harmaa opel astra.)
Jees no hän minulle sitten soittaa, että on siinä kadulla odottamassa. Menin ulos ja pongasin harmaan astran. sen ikkunat oli huurussa, joten en nähnyt kunnolla sisään, avoin vaan hanttarin puolen oven.
Kyllä meinasin sydänkohtauksen saada kun oven takaa ilmestyi tuntematon henkilö. Mitäpä siinä muuta kuin että "Anteeks, väärä auto" ovi kiinni ja äkkiä pois paikalta.
Kyllä nolotti... soitin ystävälleni, että missä hän on ja hän sitten oli vastapuolella katua vanhempiensa punaisen volvon kanssa... että näin. =)
Erittäin väärä...
1
1132
Vastaukset 1
- samankaltainen:
Kävimme miesystäväni kanssa kaupassa ja hän pääsi nopeammin kassajonon läpi kuin minä, niin sanoin että käy hakemassa auto tuohon lähelle ovea, etten jaksa kantaa kaikkia kasseja autolle asti. Odottelin hetken sisällä ja kun menin ulos, niin näin oven edessä samanlaisen auton kuin miesystävälläni (auto ei ollut laillisella pysäköinti paikalla, vaan kadulla kaupan edessä siis), niin menin sen auton taakse ja aloin ronkkimaan sen takakonttia auki (ei auennut ja ihmettelin tätä),kunnes huomasin että sen auton takaikkunalla oli aivan tuntemattomia tavaroita, niin käännyin katsomaan parkkipaikalle päin, missä miesystäväni vasta pyyhki lunta autonsa katolta. Kauheeta että mua nolotti! Siinä autossa ei onneksi ollut ketään sisällä, oli kai myös hakemassa jotain tuttuaan samasta kaupasta?
En siis jäänyt kiinni väärän auton takakontin lukon ronkkimisesta. :DDD Miesystäväni sai kuulla kunniansa että oli niin hidas, syytin häntä asiasta ja nyt sitten nolottaa sekin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802127Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661279Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu321200- 1411058
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa152926- 103866
- 45747
- 62746
- 61716
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63682