Aftonbladetissa jossa myös pilakuva itkevästä Suomen leijonasta hopeamitali kaulassa
http://www.aftonbladet.se/
http://www.aftonbladet.se/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
viime kesänä.
pitäiskö alottaa pilakuvamellakka? jääkiekko on suomelle pyhä asia!
Ne kyllä taisivat olla MM-kisat...???!!!
No, onhan se myönnettävä että svedut ovat nyt ainakin talviurheilussa pohjolan kingejä. Ja kesäolympialaisissakin finskit jäivät kultamitalitta ensi kertaa koko historiansa aikana, mutta svenssonit kahmivat niitä sieltäkin. Jurppasee!
Mutta sen mä vaan sanon, että lätkän olympiavoitto - ja vielä ruåttalaisista - tasottas puntteja kyllä hurjasti. Jos Göran tulis kehua retosteleen Sverigen mitalisaaliilla, vois aina kuitata homman jääkiekkofinaalilla.
Kaipa tässä maailmassa suurempiakin pulmia on, vaikkapa nuo ilmastonmuutos, kiihkoilu, köyhyys ja globalisaation aiheuttamat rakennemuutosongelmat. Mut kyl urheilun vastakkainasettelu Suami - Ruatti sit tuleekin jo viidentenä, kyllä jämpti on niin, prkl!
Haha, tiättekö miten noloa tulee koko ruotsille olemaan ku suomi voittaa ne finaalissa? Pitäiskö meijänki alentua samalle tasolle ja julkasta hesarissa pilakuvia Ruotsista?? Ei kande, nehän vois siitä hermostua ja ryhtyä Suomen lippuja kaduilla polttelemaan..